مرکز روسی حمیمیم از ۵ مورد نقض آتش بس در سوریه طی ساعات گذشته خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه مستقر در پایگاه حمیمیم در حومه لاذقیه، از ثبت ۵ مورد نقض آتش بس در سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. این مرکز در عین حال از پایبندی به آتش بس در اغلب استان های سوریه خبر داده و اعلام کرد که موارد نقض آتش بس در حومه دمشق روی داده است.

مرکز مذکور در بیانیه خود که در پایگاه رسمی وزارت دفاع روسیه منتشر گردیده اعلام کرد که تروریست های وابسته به گروه موسوم به جیش الاسلام مواضع ارتش سوریه در مناطق عربین، دوما، جور الباشا و جوبر را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

مرکز حمیمیم همچنین از انعقاد توافق آتش بس با یک منطقه در حومه حمص خبر داد تا به این ترتیب تعداد مناطق ملحق شده به آتش بس در سوریه به ۱۲۹ منطقه برسد.

این مرکز در عین حال اعلام کرد که مذاکرات با گروه های مخالف مسلح در حومه دمشق، حمص و حماه برای پیوستن به آتش بس همچنان ادامه دارد و تعداد گروه های مسلحی که پایبندی خود به آتش بس را اعلام کرده اند بدون تغییر ۶۰ گروه باقی مانده است.

در بیانیه مرکز حمیمیم همچنین به ارائه کمک های انسانی به ساکنان آواره در اردوگاهی در حومه حمص اشاره شده است.

بر اساس این گزارش یک هواپیمای روس ۱۸ تن کمک های انسانی سازمان ملل شامل بسته های غذایی را با استفاده از چتر به شهر دیرالزور که مورد محاصره گروه تروریستی داعش قرار دارد پرتاب کرده است.