فرماندهان عراقی از ادامه عملیات آزاد سازی شهر فلوجه در غرب این کشور از داعش و پیشروی در برخی محورها و تسلط بر مناطق جدید در برخی جبهه های دیگر خبر می دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از السومریه،عبدالوهاب الساعدی فرمانده عملیات آزاد سازی فلوجه گفت: عملیات نظامی در فلوجه ادامه دارد و اخباری که درباره توقف آن مخابره می شود صحت ندارد زیرا نیروهای عراقی مصمم به ورود به شهر و آزاد سازی آن از لوث تروریست های داعش هستند.

وی افزود: اینکه کریستوفر جارفر (سخنگوی جدید ائتلاف ضد داعش) گفته است که آزاد سازی فلوجه حدود هفت ماه به طول می کشد موضوعی است که در آن مبالغه شده است.

الساعدی تاکید کرد: ستونی از نیروهای مبارزه با تروریسم عراق بامداد امروز به منطقه الصقلاویه در شمال فلوجه برای شرکت در عملیات نظامی ویژه منطقه رسیده اند.بخشی از نیروها در نزدیکی پل المفتول مستقر شده اند.

وی افزود: نیروهای عراقی تاکنون مناطق زیادی از اراضی الصقلاویه را از لوث داعش آزاد کرده اند.

داعش به شیوه های قبلی روی آورده است

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات نینوا گفت: نیروهای لشگر ۱۴ ارتش از محور شمالی و مناطق السجر و کوی صنعتی به سوی ورودی های الصقلاویه در حال پیشروی هستند.عملیات آزاد سازی فلوجه بدون وقفه ادامه دارد.

وی افزود: داعش همانند مناطقی که قبلا آزاد شده اند از جمله هیت، الرطبه و الرمادی به مین گذاری گسترده و خودروهای بمبگذاری شده روی آورده است.

پاکسازی منطقه الهور پس از نبرد ۵ ساعته

هادی رزیج فرمانده پلیس الانبار بیان کرد: نیروهای عراقی موفق به پاکسازی منطقه الهور در ناحیه عامریه در جنوب فلوجه پس از نبرد سنگین با بازماندگان داعش شدند، نبردی که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید و طی آن دهها داعشی کشته شدند.

وی تاکید کرد: نیروهای عراقی موفق به انهدام سه خودرو بمبگذاری شده داعش و یک سکوی پرتاب موشک کاتیوشا و کشف و ضبط مقادیری سلاح و مهمات تکفیری ها در ورودی جنوبی فلوجه شدند.

فرمانده پلیس الانبار از نزدیک بودن عملیات در سد فلوجه و ورودی های جنوبی و غربی آن خبر داد.

پیشروی در محور جنوبی فلوجه ادامه دارد

یک منبع عراقی اعلام کرد: نیروهای ویژه وابسته به نهاد مبارزه با تروریسم عراق نبرد سنگینی با داعشی ها در اطراف النعیمیه و کوی الشهداء در اطراف فلوجه دارند.

این منبع افزود: این نیروها به پیشروی در محور جنوبی فلوجه ادامه می دهند و درگیر نبردهای سنگین با داعشی ها هستند.این نیروها موفق شده اند که ضربات مهلکی به داعش وارد کنند و علاوه بر کشته و زخمی کردن شمار زیادی از تکفیری ها بسیاری از ادوات آنها نیز منهدم شده است.