در پی اقدام رژیم صهیونیستی در بازداشت خبرنگار شبکه العالم در جولان اشغالی، یکی از سایتهای خبری این رژیم مدعی شد که وی به دلیل ارتکاب جرایم امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ سایت اسرائیلی عربیل مدعی شد که نیروهای امنیتی این رژیم بسام الصفدی خبرنگار شبکه العالم را به دلیل مظنون بودن به ارتکاب جرایم امنیتی بازداشت کردند.
به نوشته این سایت خبری اسرائیلی، دادگاه الناصره، مدت بازداشت خبرنگار شبکه العالم را تا یکشنبه آینده تمدید کرده است.
الصفدی از اهالی روستای “مجدل شمس” است.
پلیس رژیم صهیونیستی دیروز (چهارشنبه) با یورش به منزل “بسام الصفدی” در روستای “مسعده” در جولان اشغالی سوریه، او را بازداشت کرد.
نیروهای رژیم اشغالگر، تجهیزات فیلم برداری، رایانه و تلفن همراه الصفدی را نیز همراه خود بردند.
“حسین مرتضی” مدیر دفتر شبکه العالم در سوریه تأکید کرد، بازداشت خبرنگار شبکه العالم در جولان اشغالی به هدف سرپوش گذاشتن بر جنایتهای اسرائیل است.
“حسین مرتضی” به خبرگزاری فرانسه گفت: بازداشت “بسام الصفدی” در راستای حملۀ برنامه ریزی شده اسرائیل ضد رسانه‌ها می‌باشد، و بیانگر آن است که رژیم اشغالگر از هر راهی به دنبال سرپوش گذاشتن بر جنایتهایش ضد مردم سوریه و فلسطین است.
“فارس الصرفندی” مدیردفتر شبکه العالم در اراضی اشغالی فلسطین نیز در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه، گفت الصفدی خبرنگار العالم در جولان اشغالی است و برای دفتر سوریه کار می‌کرد.
بسام الصفدی خبرنگار شبکه العالم در مناطق اشغالی جولان است، و گزارش های مهم و تاثیرگذاری از این منطقه ارسال کرده که از میان آن ها می توان به سرقت نفت جولان توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرد، که این گزارش بازتاب گسترده‌ای در میان رسانه‌های بین المللی یافت.
این نخستین بار نیست که رژیم صهیونیستی خبرنگاران شبکه العالم را بازداشت می کند، پیش از این نیز در جریان حملۀ رژیم صهیونیستی به غزه، خضر شاهین خبرنگار شبکه العالم در قدس بازداشت شده بود.
خضر شاهین، در زمانی که رژیم صهیونیستی به منظور مخفی نگه داشتن خبرهای مربوط به حمله به غزه، به رسانه‌ها دستور بایکوت خبری داده بود، گزارش های مهم و حساسی از جنگ غزه فرستاد.