عالم بحرینی به سرکوب سازمان‌یافته علمای شیعه از سوی رژیم بحرین اشاره و تصریح کرد: مردم شیخ علی سلمان را فراموش نمی‌کنند و حکم صادره علیه شیخ علی سلمان ۹ سال بی‌ثباتی را برای آل خلیفه به همراه دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسا، حجت الاسلام شیخ حسن علی التریکی، مدیر مرکز فرهنگ و رسانه اسلامی در لندن در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری رسا به شدت از صدور حکم ۹ سال زندان برای حجت الاسلام شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین انتقاد کرد و گفت: این حکم ظالمانه آل خلیفه در واقع حکمی در راستای ادامه اعتراضات مردمی به مدت ۹ سال دیگر است. حجت الاسلام شیخ علی سلمان یک شخصیت معمولی نیست که مردم او را از یاد ببردند و هتک حرمت او موجب افزایش خشم مردم می‌شود.

وی افزود: حتی اگر شیخ علی سلمان جرمی را مرتکب شده بود باز هم این حکم ظالمانه قلمداد می‌شد. همه اینها درحالی است که دنیا می‎‌داند، دبیرکل الوفاق بحرین همیشه با خشونت و هرج و مرج مخالفت کرده و تنها اعتراضات مسالمت آمیز مردم بحرین را تایید کرده است.

حکم علیه شیخ علی سلمان تیری بر پیکره آل خلیفه است

این عالم بحرینی با تاکید براینکه رژیم آل خلیفه در آینده نزدیک تبعات اقدام خود را مشاهده می‌کند، تصریح کرد: مطمئن باشید که این نظام مستبد در ادامه در مقابل خواست مردم سرتعظیم فرود می‌آورد و خواهد فهمید که این حکم به منزله تیرخلاص بر پیکره رژیم‌شان بوده است.

حجت الاسلام التریکی با اشاره به سلسله احکام دادگاه‌های بحرین در حق علمای این کشور، خاطرنشان کرد: رژیم آل خلیفه به شکل سازمان یافته علمای شیعه بحرین را سرکوب می‌کند، زیرا می‌داند که این علما هستند که رهبری اصلاحات و انقلاب را به عهده دارند. جایگاه ویژه علما در بین توده‌های مختلف مردم عامل دیگری است که موجب ترس رژیم می‌شود.

وی افزود: کار به جایی رسیده است که برخی علمای بحرینی به جرم اقامه نماز بازداشت شدند و علیه آنان حکم صادر شد. این امر البته از عجایب روزگار است که تنها از آل خلیفه بر می‌آید،‌ آل خلیفه حتی از انجام وظیفه شرعی علمای بحرینی هم هراس پیدا کرده است.

آل خلیفه نمی‌تواند مسائل سیاسی را از مسائل دینی تفکیک کند

مدیر مرکز فرهنگ و رسانه اسلامی لندن ممانعت آل خلیفه از صحبت روحانیان بحرینی در مورد مسائل سیاسی را نکته دیگر در مورد مبارزه با آزادی بیان دانست و گفت: به هیچ وجه امکان جدایی بین دین و سیاست وجود ندارد. هیچ نظام مستبدی نمی‌تواند مانع از هدایت مردم از سوی علما شود. علما از هر فرصتی برای آگاهی بخشی به مردم استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در ایران، عراق و سایر کشورهای منطقه نیز حکام مستبد چنین تلاش‌های مذبوحانه‌ای سابقه داشته، یادآور شد: همانگونه که در هیچ کجای جهان اسلام چینین امری محقق نشد در بحرین نیز نمی‌توان این کار را عملی کرد. بی شک در نهایت ملت بحرین با اقدامات مسالمت آمیز خود رژیم آل خلیفه را رسوا می‌کند.

این عالم بحرینی در پایان گفت: مقاومت تنها گزینه ملت بحرین در مقابل رژیم منامه است. اگر این رژیم دست دوستی به طرف ملت دراز کرده بود، امکان داشت که شرایط در بحرین بهبود یابد. اولین اقدام برای بهبود شرایط آزادکردن نمادهای انقلاب بحرین است اما این رژیم با حماقت خود شرایط را برای خود دشوار تر کرده و هیچ راهی برای ملت بحرین جز مقابله و مبارزه با ایرن رژیم نگذاشته است.