رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از دستور سرکرده جریان تروریستی و تکفیری داعش برای عقب نشینی و خروج از عراق خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید عمار حکیم، رییس مجلس اعلای اسلامی عراق امروز طی سخنانی در سی‎امین همایش مبلغان که از سوی موسسه شید محراب در نجف اشرف برگزار شد، از یافتن نامه‎ای متعلق به‎ ابوبکر بغدادی، سرکرده جریان تروریستی و تکفیری داعش به عناصر وابسته وی خبر داد و گفت: محتوای این نامه این است که البغدادی، پیروان خود در عراق را به لزوم ترک کشور و حرکت به سوی ترکیه یا هر کشور دیگری فرا خوانده است.

رییس مجلس اعلای اسلامی عراق این نامه را سرآغاز شکست داعش در عراق دانست و خاطر نشان ساخت: نمی توانیم از عراق یکپارچه و متحد دست بکشیم و باید در فکر مرحله پس از داعش باشیم.

وی بر ضرورت حفظ وحدت بین اعضا و گروه‎های مختلف نظامی تاکید کرد و اظهار داشت: نیروهای امنیتی، بسیج مردمی، عشائر، پیشمرگ و پلیس، همگی یک جسم واحد و تحت عنوان نیروهای مسلح حافظ امنیت عراق هستند. هر کس که بخواهد بین این گروه‎های نظامی اختلاف ایجاد کند و فرق بگذارد به طور قطع اشتباه کرده است.

این روحانی،دشمن مردم عراق را یکسان دانست و تصریح کرد: ملت عراق باید بدون توجه به قومیت، طائفه، دین و مذهب با خون خود در برابر تجاوز جریان‎های تروریستی در این کشور بایستد. خون شیعه و سنی برای آزادی فلوجه باهم آمیخته شده است.

وی از همه کسانی که در عملیات آزادسازی فلوجه در حال کمک و یاری رسانی هستند تشکر و قدردانی کرد و ادامه داد: جهاد یک مساله دینی است و هیچ گاه اختلافات سیاسی نباید در آن ورود کند.

حکیم داعش را یک برگه سوخته دانست و گفت: آنهایی که برخی ها را گروه شبه نظامی می دانند، مجازات خواهند شد چرا که همه در حال مبارزه هستند و شهادت حد و مرز ندارد.