۹ تن از شیوخ عشایر اهل سنت عراق امروز پنج شنبه ۱۳ خردادماه با حجت الاسلام و المسلمین اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ این شیوخ که از اهالی استان های صلاح الدین، کرکوک و اربیل عراق هستند، به دعوت مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای شرکت در مراسم بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به ایران آمدند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ره) در این دیدار با اشاره به مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) اظهار داشت: شرکت در این مراسم با شکوه فرصت مغتنمی است تا همه دوستداران اهل بیت(ع) و محبان آن رهبر فرزانه از هر طایفه و مذهب و از سراسرجهان جمع شوند و یاد و خاطره امام راحل را گرامی دارند.

وی ادامه داد: شرکت در مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) فرصتی است تا افراد با اصول و اندیشه های ایشان بیشتر آشنا شوند و وحدت و همبستگی خود را در برابر تهدیدات و چالش های فراروی اسلام و مسلمانان تقویت نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین اختری در خصوص وضعیت کنونی جهان گفت: ما هم اکنون با شرایط سخت و دشواری مواجه هستیم. استکبار جهانی و مزدورانش با توطئه گری از طریق جریان های تکفیری سعی دارند تا چهره اسلام و مسلمانان را مخدوش کنند و وحدت مسلمانان را به نفع مصالح جریان استعمار و رژیم صهیونیستی متزلزل سازند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از علما و شیوخ عشایر اهل سنت عراق خواست تا با حفظ وحدت دینی و انسجام ملی، در برابر تهدیدات ایستادگی کنند و با ارتقاء آگاهی مردم، آنان را از توطئه ها برحذر دارند.

اعضای هیئت عراقی ضمن گرامیداشت یاد و نام امام خمینی(ره) از جمهوری اسلامی ایران و مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای دعوت به ایران تشکر نمودند و بر ضروری ادامه همکاری فیمابین در آینده تاکید کردند.