دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: امواج بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام از لیبی، عراق، یمن، مصر و… پراکنده شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ علی‌ اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش بین‌المللی «بیداری اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره)» که بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در حوزه هنری تهران برگزار شد، اظهار داشت: تقارن اجلاس بیداری اسلامی و سالگرد ارتحال امام (ره)، تقارن مبارکی است.

وی گفت: از زمان حمله استعمار به کشورهای اسلامی از قرن ۱۹ به این طرف شاهد پیدایش امواج گوناگون بیداری اسلامی بوده‌ایم که بیش از ۲۰۰ سال از آن می‌گذرد.

ولایتی افزود: بیداری اسلامی یعنی احیای ارزش‌های اسلام، بازگشت به دوران مجد و عظمت اسلام که البته فراز و نشیب‌های گوناگونی هم داشته ولی در کل سیر آن صعودی بوده است.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری تصریح کرد: در میان علمای اسلام چه شیعه و چه سُنی کسی به برجستگی امام خمینی (ره) از بعد از غیبت تاکنون نبوده است. کسی که فقیه، عارف و فیلسوف بوده باشد و همچنین در اوج تقوا، اعتماد و توکل به خدا نیز بوده است.

وی ادامه داد: آغاز حرکت امام (ره) در ایران بود و ادامه‌اش در کل جهان اسلام و همچنین در کل جهان غیراسلام.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: روزی که امام خمینی (ره) نهضت را شروع کردند به جنگ جدی‌ترین قدرت طاغوتی در کل منطقه و جهان اسلام رفته بودند که پشتیبان آن آمریکا بود و توانست دیکتاتور را ساقط کند.

ولایتی اظهار کرد: برخی رسانه‌های غربی سعی کرده‌اند امام (ره) را به اردوگاه شرق وصل کنند اما رفتار و منش امام (ره) مصداق عینی نه شرقی، نه غربی و عدم تعهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در زمانی که شوروی قصد حمله به افغانستان را داشت، امام (ره) به سفیر آن کشور گفت که شما در افغانستان شکست خواهید خورد و این در حالی بود که آنها در اوج قدرت خود قرار داشتند و در نهایت هم مردم افغانستان، شوروی را شکست دادند و این آغاز فروپاشی شوروی بود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: امام (ره) در نامه خود به گورباچف گفتند که کمونیسم به موزه سیاسی جهان خواهد پیوست و به او نصیحت کردند که اگر از شر کمونیسم رها شدید، دلبسته به غرب و ارزش‌های غربی نشوید.

ولایتی ادامه داد: نخستین رئیس‌جمهور لهستان پس از فروپاشی شوروی در دیداری که با او داشتم، به من گفت کاری که امام خمینی (ره) کرد، فقط احیای اسلام نبود بلکه احیای دین در جهان بود.

وی با اشاره به مسئله غیرمتعهدها هم افزود: شرقی‌ها و غربی‌ها در غیرمتعهدها نفوذ کردند و عملاً این مجموعه غیرمتعهد باقی نماند و تنها کشور به معنای واقعی غیرمتعهد، جمهوری اسلامی ایران بود که نه شرقی و نه غربی را دنبال کرد.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری گفت: امام (ره) رسالت‌های مختلفی را انجام دادند؛ اول اینکه دعوت مجدد به اسلام یا احیای ارزش‌های اسلامی یکی از ورژن‌های بیداری اسلامی بود، دوم اینکه احیای دین در تمام دنیا، در عصری که بر اساس تئوری‌های غربی گفته می‌شد زمان دین گذشته و به سر آمده است، امام (ره) نشان داد که چنین چیزی نیست و همین امروز هم می‌توانیم دین را در زندگی خود داشته باشیم.

ولایتی ادامه داد: امروزی کشوری به اقتدار ایران نیست و این استقلال کاملی که ایران دارد را در هیچ‌ کشور اسلامی و غیراسلامی نمی‌بینید.

وی با اشاره به اینکه برخی کشورهای اسلامی نقاب از چهره خود کنار زدند، افزود: برخی از این کشورها با اسرائیل بر سر موضوع فلسطین دست به یکی کرده و پنهان هم نمی‌کنند که با صهیونیست‌ها علیه مسلمانان و در رأس آنها فلسطینی‌ها همکاری می‌کنند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند به ایران اتهام بزنند که ایران فقط از شیعیان منطقه در حال حمایت است، چنین چیزی درست نیست چرا که همانطور که ایران به حزب‌الله لبنان کمک می‌کند، به مبارزان فلسطینی هم تاکنون کمک‌های بسیاری کرده است.

وی تأکید کرد: هرکسی که سازش کرد از دایره کمک ایران خارج می‌شود چرا که سازش موجب ذلت است و نه عزت و این را تجربه به ما ثابت کرده است.

ولایتی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در حال حاضر همان راه امام فقید ما را می‌رود، افزود: رهبری از اسلام و مسلمانان در تمام جهان، دفاع و حمایت کامل می‌کند.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری با بیان اینکه امواج بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام از لیبی، عراق، یمن، مصر و… پراکنده شده است، گفت: امروز وضعیت دنیا به گونه‌ای است که خود غربی‌ها هم به این باور رسیده‌اند که اسلام تنها دین جامع الاطراف است که اگر جلوی دعوت به آن دین را نگیرند، هر روز مردم بیشتری به اسلام گرایش پیدا می‌کنند.

وی گفت: دامن زدن به افراط‌گرایی در منطقه و جهان یکی از توطئه‌های نظام سلطه است و بر کسی پوشیده نیست که غربی‌ها از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

ولایتی تصریح کرد: خانم کلینتون وزیر وقت امور خارجه آمریکا در خاطرات خود گفته است که داعش را ما (آمریکا) به وجود آورده‌ایم؛ البته اینها داعش را حکومت اسلامی خطاب می‌کنند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: گروه تروریستی ـ تکفیری داعش، جنایات خود را با شعارهای اسلامی و با فریادهای الله‌اکبر انجام می‌دهد تا چهره اسلام را متوحش و سیاه جلوه دهند که این یکی از راه‌های تخریب دنیای اسلام است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: در اروپا و آمریکا می‌بینید که افراد میانه‌رو کنار می‌روند و افراطی‌ها جلو می‌آیند. کسانی در آمریکا کاندیدای ریاست جمهوری شده‌اند که صراحتاً از جنگ و تبعیض نژادی حمایت می‌کنند.

ولایتی افزود: کسی در آمریکا برنده می‌شود که می‌گوید ثروتمند باید ثروتمند باشد و بر فقرا و غیرآمریکایی‌ها حکومت کند؛ این به این معناست که اینها دومرتبه چنگال‌های خودشان را از زیر دستمال مخملی بیرون آورده‌اند چرا که علیرغم توطئه‌های آنها، کشورهای اسلامی رو به رشد و پیشرفت هستند.