رئیس جمهور تونس خواستار آغاز مذاکرات برای تشکیل دولت وحدت ملی جدید با حضور اتحادیه صنفی شد.

رئیس جمهور تونس روز پنجشنبه خواستار آغاز مذاکرات برای تشکیل دولت وحدت ملی جدید با حضور اتحادیه صنفی شد تا این دولت از قدرت تاثیرگذاری و توان بیشتری بریا احیای اقتصاد ضعیف این کشور برخوردار باشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رویترز، باجی قائد سبسی تصریح کرد که دولت وحدت ملی می تواند علاوه بر احزاب کنونی حاضر در ائتلاف دولتی، شخصیت های مستقل و احزاب مخالف را هم در خود جای دهد.

سبسی در جریان یک گفتگوی تلویزیونی تاکید کرد که «زمان تغییر اوضاع فرا رسیده است و ما خواهان دولت جایگزینی هستیم که اقدامات جسورانه تری اتخاذ کند.»

برای تشکیل دولت وحدت ملی جدید، لازم است که دولت فعلی استعفا دهد و پارلمان تونس با تشکیل دولت جدید موافقت کند. اما قبل از همه این ها، رئیس جمهور باید با احزاب سیاسی، اتحادیه صنفی و اتحادیه کارفرمایان وارد گفتگو شود.

سبسی تاکید کرده است که احتمال دارد “حبیب الصید” همچنان در دولت نجات ملی هم نخست وزیر باقی بماند و یا فرد دیگری به جای وی این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

حبیب الصید که از سال ۲۰۱۵ نخست وزیر است پیش از این به سبب انتقادهای زیاد درباره مدیریت اقتصادی و امنیتی کشور مجبور شده است ترمیم کابینه گسترده ای در ژانویه انجام دهد.