چادگان – استاد حوزه و دانشگاه گفت: از دستاورد های امام (ره) اعتقاد به مقابله با باطل بوده، مقابله ای که با اعمال خشونت متفاوت است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام پناهیان صبح جمعه در مراسم بزرگداشت قیام ۱۵خرداد در شهر رزوه، اظهار داشت: از دستاوردهای امام (ره) اعتقاد به مقابله با باطل است، مقابله ای که با اعمال خشونت متفاوت بوده و تنها موضع گیری در مقابل صفوف دشمنان و متجاوزان است.

وی ادامه داد: قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت قهرمان ایران است، که رهبری داهیانه امام خمینی«قدس سره» و یاری روحانیان انقلابی در تداوم آن، طی یک دوره پانزده ساله، نقش اساسی داشته است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: در همه آن سال ها، سالروز ۱۵ خرداد هیچ گاه در سکوت و خاموشی سپری نشد؛ چراکه ۱۵ خرداد برای امت قهرمان و شهید پرور ایران، از اهمیت و اعتبار ویژه ای برخوردار بوده و خواهد بود.

وی اضافه کرد: ۱۵ خرداد، روز قیام خونین مردم جان برکفی بود که، به نام اسلام و برای اسلام به میدان آمدند و علیه نظام ستمشاهی شوریدند. ۱۵ خرداد روز آغاز نهضت مقدس اسلامی، روز عصیان علیه طاغوت و طاغوتیان و روزی بود که ملت ایران زیر بیرق اسلام گرد آمد و برای مقابله با دشمنان اسلام و قرآن وارد صحنه شد و پشت رژیم ستمشاهی را به لرزه انداخت.

گفتنی است؛ دعای ندبه و بزرگداشت قیام ۱۵خرداد در جوار بارگاه حضرت عبدالله بن زید حسنی شهر رزوه با حضور دو هزار نفر از اهالی این شهر برگزار شد.