به مناسبت سالروز رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، برای آشنایی بیشتر با آن رهبر فرزانه، و درس‌ آموزی از راه و روش زندگی ایشان کتاب درس‌هایی از اخلاق امام (ره) در نماز جمعه‌ های کشور معرفی می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ گفتار و رفتار امام راحل (ره) به‌عنوان یک فقیه اسلام‌شناس در مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و با بهره‌مندی کامل از این مکتب، فصل نوینی را در تاریخ معاصر جهان، فراروی انسان‌ های کمال‌جو گشوده است و می‌ تواند الگویی مناسب برای نسل امروز جامعه به‌شمار آید.

کتاب درس‌هایی از اخلاق امام (ره) بیانگر گوشه‌ای از سبک زندگی امام امت (ره) در عرصۀ فردی و اجتماعی است. رسول سعادتمند، نویسندۀ این اثر، در بخشی از کتاب، با عنوان «اخلاق در خانواده»، مباحث مهمی از آیین همسرداری، خودکفایی در منزل، تربیت فرزندان، احترام به مادر، توجه و محبت به اطرافیان، تربیت دینی، نماز، رعایت حجاب و عفاف، رفتار با نامحرم، غیبت، تحصیل و انتخاب شغل و ازدواج فرزندان را در قالب خاطراتی شیرین از امام(ره) در بیان دیگران روایت می‌کند. همچنین خواننده در این کتاب درس‌های آموزنده‌ای از آن بزرگوار در زمینۀ آراستگی و پاکیزگی، قناعت و ساده‌زیستی، نظم و رعایت قوانین و مقررات و صرفه‌جویی در زندگی فرا می‌گیرد.

کتاب «درس‌هایی از اخلاق امام(ره)»، علاوه بر به تصویر کشیدن گوشه‌هایی از عشق رهبر کبیر انقلاب به مردم؛ با بیان ویژگی‌های عبادی و معنوی ایشان، دریچه‌ای از نحوۀ سلوک آن عارف الهی در رابطه با نماز، قرآن، دعا، زیارت و عزاداری را در مقابل مخاطب خود می‌گشاید و با روایت روزهای پایانی عمر شریف امام راحل(ره)، تصاویر زیبایی از آن رهبر فرزانه را ارائه می‌کند.

کتاب «درس‌هایی از اخلاق امام(ره)»، از انتشارات تسنیم، تصویری دلنشین از سبک زندگی رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون حیات بابرکت ایشان است که مورد استقبال علاقه‌مندان به آن امام عزیز قرار گرفته است، به‌گونه‌ای که در ابتدای انتشار خود، طی یک ماه، چندین نوبت چاپ را تجربه کرد.

این کتاب در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی می‌شود.