وزیر سابق اطلاعات گفت: متأسفانه در حال حاضر عده‌ای در داخل کشور به دنبال از بین بردن ادبیات انقلابی امام خمینی (ره) هستند و برای رسیدن به این مقصود خود از هر وسیله‌ا ی استفاده می‌کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حیدر مصلحی رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس شامگاه امروز در مراسم بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که در حسینیه شهدای شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: امام خمینی(ره) در سال ۱۳۴۲ در ملاقاتی که با آقایان عراقی و عسگر اولادی از اعضای هیئت مؤتلفه اسلامی داشتند، ایجاد حکومت اسلامی در ایران، ایجاد بیداری اسلامی و زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) را به عنوان مهم‌ترین علل قیام خود معرفی کردند.

وی افزود: بیان این سه هدف در آن دوران، نشان از مدیریت قوی امام خمینی(ره) در خصوص عملکرد نیروهای انقلابی و همچنینی برنامه‌ریزی گسترده ایشان در حوزه مسائل سیاسی دارد، امروزه در دنیا مسئله‌ای تحت عنوان آینده پژوهی مطرح است اما اسلام در حدود چهارده قرن قبل از آینده تاریخ سخن گفته و امام(ره) نیز بر اساس همان ادبیات از اداره جامعه اسلامی سخن گفتند.

وزیر سابق اطلاعات تصریح کرد: امام خمینی(ره) برای ایجاد حکومت اسلامی در داخل کشور باید ادبیات جدیدی را مطرح می‌کردند، این ادبیات باید بر اساس موازین اسلامی و منطبق با باورهای دینی باشد، بنابراین ایشان الفاظ و تعابیر و تفاسیر ویژه‌ای را مطرح کردند که هر کس در هر برهه‌ای تاریخ آن ادبیات را بخواند و یا بشنود می‌داند این سخن امام خمینی(ره) درباره خصوص مسائل انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام مصلحی اذعان کرد: متأسفانه در حال حاضر عده‌ای در داخل کشور به دنبال از بین بردن ادبیات انقلابی امام خمینی(ره) هستند و برای رسیدن به این مقصود خود از هر وسیله‌ای استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: در پروژه نفوذ که دشمن دنبال می‌کند و رهبر معظم انقلاب نیز بارها به مردم و مسؤولان ر هشدار داده‌اند، سه هدف اساسی شامل مهار ایران، تغییر رفتار و تغییر ساختار نظام را دنبال می‌کند.

وزیر سابق اطلاعات افزود: دشمن به دنبال مهار ایران است زیرا او می‌داند تنها حکومت و نظامی که در دنیا حرفی برای گفتن دارد و از اصول و موازینی تبعیت می‌کند که وجدان‌های بیدار از آن تبعیت می‌کند، جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام مصلحی تأکید کرد: استکبار جهانی قدرت ما را می بیند و عربده‌کشی می‌کند و متأسفانه عده‌ای در داخل کشور فریب این قدرت نمایی پوشالین را می‌خورند و حرف های او را تکرار می‌کنند.

وی گفت: در جریان مذاکرات هسته‌ای عده‌ای داشتند کوتاهی می‌کردند، دشمن در جریان این مذاکرات می‌خواست امیال خود را به ایران دیکته کند، البته بعضی خرابکاری‌ها هم شد که ثمرات آن را در جریانات سوریه مشاهده کردیم، اما در چنین شرایطی رهبری با اقتدار وارد عرصه شده و به تیم مذاکره کننده گفتند اختیارات شما محدود به مسئله‌ی هسته‌ای است.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس اظهار کرد: دومین مسئله‌ای که دشمن در پروژه‌ی نفوذ دنبال می‌کند، ایجاد تغییر در رفتار مسؤولان است؛ دشمن می‌خواهد از این طریق ادبیات انقلابی امام خمینی(ره) را زیر سؤال ببرد، این اقدام دشمن تا جایی در برخی افراد تأثیر گذاشته که شاهد مخالفت با اصول انقلاب از سوی آن‌ها هستیم.

حجت الاسلام مصلحی در ادامه این مطلب افزود: اولین اصل امام(ره) در دوران انقلاب اسلامی طرح مضامینی همچون اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی(ص) بود، ایشان اسلام آمریکایی را دنباله اسلام ابوسفیان معرفی کردند، امروز پشت صحنه اسلام ابوسفیان یهود و صهیونیست قرار دارد و متأسفانه برخی افراد قصد دارند در کشور برای یهود و صهیونیست جای پایی باز کنند و برای این اقدام از نفاق و اختلاف افکنی استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: اسلام آمریکایی، اسلام اشرافیت و رفاه زدگی است، استعمال این تعابیر از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی در حالی است که امروز شاهد استفاده مسؤولان از خودروهای چند میلیونی و زندگی اشرافی آنان هستیم.

وزیر سابق اطلاعات تأکید کرد: امروز انقلاب اسلامی به دنبال تحقق وعده‌های اسلام ناب محمدی(ص) است، در ادبیات انقلابی ما استکبار یک مفهوم معنا دار است که تعابیر و الفاظ متعددی را به دنبال دارد اما طی سالیان گذشته عده‌ای به جای این کلمه از عبارت ایالات متحده آمریکا استفاده می‌کنند که این مسئله نیز نشان‌دهنده تأثیر نفوذ دشمن است.

حجت الاسلام مصلحی گفت: در دوره اصلاحات که عده‌ای به دنبال اجرای اصلاحات امریکایی در کشور بودند، کلمه مستضعف از ادبیات انقلابی ما حذف شد و در برابر آن قشر آسیب‌پذیر استعمال شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، سومین هدف دشمن از اجرای عملیات نفوذ در ارکان تصمیم گیر نظام را تغییر ساختار نظام برشمرد و افزود: دشمن در طول سالیان اخیر هر اقدامی که برای براندازی نظام‌های کهن و با سابقه لازم بوده‌ را بر علیه انقلاب اسلامی به کار برده است وموفق نشده اما از طریق نفوذ به بسیاری از آنچه در طول سالیان متوالی دنیال می‌کرده، رسیده است.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس تصریح کرد: در سالیان اخیر عده‌ای سخن از شورای رهبری مطرح کردند، یکی از آثار این اقدام این است که بر اساس قانون اساسی فرماندهی کل قوا، از اختیارات رهبری است و در شورای رهبری عملاٌ فرماندهی واحد نیروهای نظامی حذف و کشور در برابر هر گونه تهاجم و اقدامی آسیب پذیر می‌شود.

حجت الاسلام مصلحی گفت: عده‌ای از افراد برای آنکه گرایش خود را به سوی غرب توجیه کنند سخن از تحریم‌ها و تأثیر آن‌ها در ارکان اجتماعی و اقتصادی کشور به میان می‌آورند، بنده به عنوان کسی که از تمامی مسائل پشت پرده و جریانات امور با خبر هستم عرض می‌کنم که تنها ۳۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم‌ها است؛ این در حالی است که همین عده وقتی آمریکا می‌گوید تحریم‌ها ایران را به زانو درآورده است، سخنان او را در داخل کشور تکرار می‌کنند.

وی گفت: طی یک سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار خودروی خارجی وارد کشور شده است، در قبال واردات این خودروها باید ارز از کشور خارج و معاملات بانکی بین‌المللی انجام شود، حال سؤال این است که چرا پول این خودروها صرف واردات مواد اولیه و تجهیز کارخانجات نمی‌شود تا جوانان ما مشغول به کار شوند؟

وزیر سابق اطلاعات گفت: امنیتی که امروز در کشور وجود دارد در جهان بی‌نظیر است، ما برای به دست آرودن این امنیت ۱۸ هزار شهید ترور را تقدیم انقلاب کرده‌ایم و نتیجه این شده که در اوج بحران‌های منطقه و جهان، در جزیره‌ی ثباتی به نام ایران زندگی آرامی داریم.

حجت الاسلام مصلحی اضافه کرد: شهدای حرم مدافعان امنیت ما هستند، تشکیل و اداره حکومتی که مبتنی بر احکام اسلام باشد، هزینه دارد و این هزینه را ملت ما تاکنون پرداخته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: دومین هدف امام خمینی(ره) از رهبری انقلاب اسلامی ایجاد بیداری اسلامی در بین کشورهای اسلامی بود، امروز علی رغم تشکیل القاعده و داعش، بیداری اسلامی ایجاد شده و با شتاب فزاینده‌ای در حال پیشروی است.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در خصوص شیوه تشکیل گروه‌های تروریستی نظیر داعش در منطقه عنوان کرد: حدود ۳۰ سال قبل گروه داعش در شمال عراق برای تشکیل حکومت اسلامی مبارزه می‌کرد؛ پس از اشغال این کشور، این نیروها به وسیله آمریکایی‌ها دستگیر و به نیروهای انگلیسی در بصره تحویل داده شدند و عوامل MI6 با تبلیغات مذهبی این نیروها را تبدیل به نیروهایی که دچار التقاط فرهنگی شده و وهابی شده‌اند، کردند.

حجت الاسلام مصلحی گفت: سومین هدف امام خمینی(ره) از ایجاد انقلاب اسلامی، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور امام زمان(ره) بود، حضور میلیونی شیعیان در اربعین سال گذشته در کربلای معلی یکی از نشانه‌های تحقق این خواسته امام(ره) و وعده‌ الهی بود.

وی تصریح کرد: دشمن می‌خواهد برای مسؤولان ما اشتباه محاسباتی ایجاد کند، آن‌ها برای این منظور اقداماتی نظیر تهدید نظامی و تبلیغات گسترده برای ایجاد شبهاتی در زمینه امدادهای غیبی را انجام می‌دهد.