خطیب این هفته نمازجمعه تهران با بیان اینکه نمایندگان باید همیشه منتظر پیام‌ های رهبری باشند، گفت: نمایندگان باید مسئله اقتصاد و تعمیق فرهنگ اسلامی را نصب العین خود قرار دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نمازجمعه تهران گفت: از خداوند در این ایام توفیق رعایت تقوا و نهادینه شدن آن را مسئلت دارم.

وی با اشاره به تشکیل مجلس خبرگان جدید گفت: به فضل الهی ملت سرافرازی را رقم زد که نه تنها دشمن شاد نشدند بلکه دشمن را عصبانی کردند.

صدیقی افزود: این مجلس خبرگان با محتوای مجتهدین انقلابی نشان داد که فقهای حاضر در آنجا هم فقیه، هم فهیم و هم به روز هستند و به موقع فرصت مناسب را مغتنم می‌دانند و رئیسی را که دشمن از او هراس دارد و نفاق داخل نسبت به او حساسیت دارد را برگزیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دعا می‌کنیم که این مجلس زیر سایه همین رهبری موید و حامی و هادی جامعه باشد و هماهنگ تا ظهور امام زمان (عج) این سنگر را مورد رضایت طرفداران اسلام ناب و خار چشم اسلام آمریکایی و متحجر قرار دهد.

وی با اشاره به تشکیل مجلس جدید مجلس شورای اسلامی گفت: الحمدالله هیچ‌گاه در طول مدت انقلاب ملت ما با خلاء مجلس قانونگذاری مواجه نشده‌اند و در نهایت امنیت و آرامش، انتخابات مجلس برگزار شد. نمایندگان در خانه ملت حضور یافتند.

صدیقی با توصیه به نمایندگان ادامه داد: نمایندگان پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران در مبانی جمهوری اسلامی باشند.

وی افزود: حجت تمام است اگر کمی دقت کنند نظام، این نظام انقلابی است. باید بدانید سر سفره چه کسی نشسته‌اید و الا جای شما اینجا نبود، باید با تمام وجود پاسدار انقلاب و دستاوردهای آن باشید که ستون فقرات این انقلاب مسئله ولایت‌فقیه است؛ لذا باید این تحفه الهی یعنی وجود نازنین حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای را حفظ کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه انقلابی بودن یعنی ولایتی بودن،افزود: وفادار بودن به قانون اساسی یعنی ستون فقرات انقلاب را همیشه نصب‌العین قرار دادن و منتظر پیام‌های او بودن است، خدا نکند نماینده‌ای باشد و چنین قسمی خورده باشد ولی ملتزم به بیاناتی که امروز حضرت آقا بیان کرده‌اند، نباشد.

صدیقی، مقام معظم رهبری را رهبری جامع، دین‌شناس، اندیشمند، روشن‌بین، آخرت‌گرا، خداترس و متفکر مردم و جامعه توصیف کرد و گفت: ایشان دو مسئله را از مجلس مطالبه کردند؛ یکی مسئله اقتصاد و دیگری تعمیق مسئله فرهنگ اسلامی که انشاءالله نمایندگان نشان دهند که پایبند به قسم خودشان هستند.

وی بیانات رهبری را همچون خورشید نامید و گفت: ایشان شاخصه‌های انقلابی بودن را در بیانات امروز خود مطرح فرمودند که انشاءالله مردم ما هم این موارد را بیش از پیش مورد توجه قرار خواهند داد.

صدیقی همچینن در خطبه اول نمازجمعه تهران با اشاره به ویژگی ها و خصوصیات بنیانگذار انقلاب اسلامی، گفت: امام خواست خودش و همه امت فدای دین شوند، امام چهره غبارآلود اسلام را از پیرایه‌های آمریکایی و تحجر پاک کرد و تهمت زننده و خطرناک جدایی دین از سیاست را توانست افشا کند

وی افزود: امام اسلام ذهنی کتابخانه‌ای را به صحنه‌ مقابله با قدرت‌های شرقی و غربی کشاند و اقتدار اسلام عینی و قرآنی و وحیانی را ثابت کرد.

خطیب نمازجمعه تهران، با بیان اینکه همه وجود امام «اسلام» بود، تصریح کرد: هر جا کوچکترین خدشه‌ای به اسلام و مقدسات اسلامی وارد می‌شد، امام، امامی مجاهد بود، ایشان امامی با صلابت و مقتدر بودند، فتوای تاریخی امام درباره سلمان رشدی مرتد، نشانه این معنا بود.

حجت الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: وجود امام مملو از غیرت دینی بود و آمده بود قربانی اسلام بشود، حکومت را برای اسلام می‌خواست، انقلاب را برای اسلام می‌خواست و خودش را برای اسلام می‌خواست و هرگز در این جهت کم نگذاشت.