ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه امام راحل یکی از مهمترین عامل ها در پیروزی انقلاب اسلامی بود، گفت: رحلت امام راحل از رخدادهای تلخ انقلاب اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه امروز شهر ایلام اظهار داشت: رحلت جانگداز و غم انگیز امام راحل و انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه و رهبر انقلاب از رخداد های تلخ و شیرین تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که با تاثیرات و پیامدهای خاص خود کانون توجه و افکار عمومی و اندیشمندان و تحلیل گران داخلی و خارجی قرار دارد.

وی گفت: خرداد ماه و ۱۴ و ۱۵ خرداد فرصتی مغتنم برای شناخت شخصیت امام و افکار و اندیشه های نورانی و تاریخ ساز آن یار سفر کرده خصوصا تاثیرات عمیق امام در مسیر تاریخ ایران و در عرصه های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی در جهان اسلام و حتی در میان ملت های آزاده جهان قرار گرفت.

امام جمعه ایلام عنوان کرد: انقلاب اسلامی که با قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و اوج گیری انقلاب اسلامی و سقوط رژیم فاسد پهلوی قرار گرفت، یکی از مهمترین عامل پیروزی انقلاب رهبری بی نظیر امام و تبعیت ملت ایران بود.

وی افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یکی از بزرگترین رخداد های تاریخ در جهان معاصر است که تحولات شگرف و غافلگیر کننده ای را فراتر از مرزهای جغرافیای ایران رقم زد در سراسر جهان نام امام با آرمانهای مقدس و ارزش های الهی عجین شده است.

حجت الاسلام لطفی تصریح کرد: امام راحل اسلام ناب و اسلام انقلابی را پس از قرنها از مظلومیت و مهجوریت نجات بخشید و با بنیان نهاد و نظام جمهوری اسلامی ایران بر محور اسلامیت و جمهوریت و طرح اندیشه ها و ایده های مبتنی بر دین گرایی و ظلم ستیزی، قدرت های استکباری را با چالش جدی مواجه ساخت، گفتمان جاودانگی امام و تبیین اندیشه ای نورانی امام در طول ۲۷ سال ارتحال ملکوتی آن عزیز با رهبری های حکیمانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای جامعه جهانی را تحت تاثیرات شگفت انگیز خود قرار داده است.

وی با اشاره به ۱۸ خرداد اول ماه مبارک رمضان، گفت: ماه رمضان به جهت نزول قرآن کریم در آن و ویژگی های منحصری که در میان ماه های سال قمری برترین است، قرآن کریم می فرماید: ماه رمضان ماهی است که قرآن برای هدایت انسانها در آن نازل شده است و علاوه بر این تمام کتب آسمانی مانند قرآن کریم تورات، انجیل و زبور و صحف ابراهیم در ماه نازل شده است.رسول اکرم (ص) می فرماید: ماه رمضان به این نام خوانده شده است زیرا گناه ها را می سوزاند.

لطفی اظهار داشت: یوم الله ۱۵ خرداد نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی و سرآغاز نهضت اسلامی امام خمینی (ره) است، ۱۵ خرداد روز بسیار بزرگ و سرنوشت ساز در تاریخ مبارزات ملت بزرگ ایران به رهبری روحانیت است، ۱۵ خرداد روزی است که مردم آزاده و استقلال طلب به نهدای آزادی و استقلال و برپایی نظام اسلامی و حاکمیت ارزش های والای الهی توسط امام عظیم الشان پاسخ دادند.

وی تصریح کرد: بیش از نیم قرن از قیام تاریخی ملت شجاع ایران در ۱۵ خرداد ۴۲ می گذرد و نظام اسلامی در ایران استقرار یافت و با قدرت و صلابت در منطقه و جهان همانند خورشیدی می درخشد و در برابر قدرت های استعماری با عزت و سربلندی ایستاده و قدرت های جهانی علی رغم میل خود چاره ای جز تسلیم و به رسمیت شناختن انقلاب اسلامی ندارند.

وی یادآور شد: تضعیف جایگاه ولایت فقیه و رهبری نظام توسط برخی در فتنه ۸۸ در تضاد با افکار و اندیشه های امام بود، سالروز ۱۴ خرداد روز تجدی میثاق با امام راحل (ره) و بیعت با خلف صالح امام، رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ایی است. سران فتنه در ۸۸ با تظاهر به پیروی از خط امام با تضعیف جایگاه ولایت فقیه و رهبری در واقع ضد خط امام هستند. در اندیشه امام راحل نظام بدون ولایت فقیه نظام طاغوت و نظام دیکتاتوری است.