رئیس جمهور فرانسه در سخنانی در کنفرانس سازش پاریس اعلام کرد که تداوم درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطین موجب رشد تفکر تروریستی و بهره بردن افراط گرایان خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در مراسم افتتاحیه کنفرانس پاریس با محوریت سازش میان فلسطین و رژیم صهیونیستی که با حضور وزاری خارجه ۲۴ کشور از صبح روز جمعه آغاز به کار کرده، سخنرانی کرد.

بر اساس این گزارش فرانسوا اولاند در سخنانی در رابطه با سازش اظهار داشت: فلسطینی ها و اسرائیلی ها باید شجاعت رسیدن به راه حل را داشته باشند. زیرا تدوام درگیری میان طرفین موجب رشد تفکر تروریستی می شود.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه سخنان خود در همین راستا افزود: طرح فرانسه برای صلح درصدد دستیابی به راهکاری نهایی برای درگیری میان فلسطین و اسرائیل است.

وی در همین زمینه عنوان کرد: افراط گرایان از نبود صلح در خاورمیانه استفاده می کنند. این در حالی است که اسرائیلی ها به طرح صلح شک دارند.

فرانسوا اولاند در پایان گفت: نشست پاریس بر راه حل دو دولتی تاکید دارد و تنها هدف ما فراهم کردن شرایط برای تحقق صلح است.

شایان ذکر است کنفرانس سازش پاریس از امروز جمعه با حضور وزرای خارجه ۲۴ کشور به منظور از سرگیری روند سازش میان فلسطین و رژیم اشغالگر قدس آغاز به کار کرد.