دشتی – امام جمعه خورموج گفت: نظم در کارها یکی از رموز موفقیت امام (ره) بود که این موضوع باید برای همه ما درس باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عبد الحسین مصلح پیش از ظهر جمعه در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در شهر خورموج اظهار داشت: رعایت نظم می تواند زمینه موفقیت برای همه مسئولین نظام و زندگی فردی و شخصی افراد باشد.

وی با اشاره به اینکه راه خروج از بن بست رعایت تقوای خدا است، افزود: حضرت امام خمینی (ره) با رعایت تقوای خدا از بن بست خارج شد چون راه خدا را در پیش گرفته بود و واجبات خدا را انجام می داد و محرمات را ترک می کرد.

مصلح به خصوصیات و ویژگی های برجسته امام (ره) اشاره کرد و ادامه داد: ایمان و اعتقاد به باورهای ایمانی و مبدا و معاد اولین ویژگی امام خمینی (ره) بود و همیشه تسلیم فرمان خدا بود و آن چیزی که خدا دستور داده بوده به بهترین نحو ممکن انجام می داد.

وی بیان کرد: توکل امام به خدا در زندگی یکی از خصوصیات برجسته ایشان بود و با حرکت عظیمی که شروع کرد تنها با توکل به خدا انجام گرفت و آن را به ثمر رساند که برای همه ما درس بزرگی است.

مصلح با اشاره به اینکه صبر و استقامت سومین ویژگی امام(ره) است، تصریح کرد: صبر و استقامت و ثبات قدم در مسیر باعث شد امام(ره) در برابر مشکلات پیروز شود.

وی اضافه کرد: تسلیم ناپذیری در برابر دشمنان یکی دیگر از خصوصیات بارز معمار کبیر انقلاب بود که با قاطعیت در برابر دشمنان ایستادگی می کرد و افراد و شخصیت هایی راضی بودند که شاه بماند ولی امام تسلیم نشد و برابر رژیم شاهنشاهی ایستادگی کرد که همین ایستادگی باعث شد انقلاب اسلامی به ثمر برسد.

امام جمعه خورموج شجاعت، قاطعیت و سلاوت، حس بی نیازی به دیگران، بصیرت و واقع بینی و ارتباط با خدا از دیگر ویژگی امام خمینی(ره) عنوان کرد.