رامهرمز – امام جمعه رامهرمز گفت: امروز برای تداوم راه امام راحل، حفظ و حراست از اسلام ناب محمدی و نظام اسلامی و پایبندی به اصول و دفاع از وحدت ملی باید مستحکم در مقابل دشمنان بایستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته رامهرمز با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در ماه رمضان راه های نزدیک شدن و ارتباط با خداوند بیشتر می شود، انسان به خدا بسیار نزدیک تر می شود و در مقابل خداوند وعده داده است که درهای ارتباط با شیطان و جهنم را خواهد بست.

وی در خصوص فضیلت ماه رمضان اضافه کرد: بعضی ها گمان می کنند علت فضیلت این ماه فقط به خاطر روزه و عبادت آن است، در حالی که فضیلت رمضان به نزول قرآن است. خداوند شب قدر شب نزول قرآن را بهتر از هزار ماه قرار داده است.

امام جمعه رامهرمز در ادامه به حدیثی از امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: ماه رمضان افضل ماه‌ها و ایام و لیالی‌اش افضل ایام است.

موسوی افزود: فضیلت ماه رمضان به ارتباط بیشتر با قرآن است و ما هر چه در این ماه با زبان روزه و با پرهیز از گناه و پرهیز از حتی حلال هایی که خداوند برای انسان در ماه های دیگر قرار داده است مانند خوردن و آشامیدن در ماههای دیگر، سبب مقدمه ای برای ارتباط، درک، تعمق و تدبر بیشتر قرآن خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد ارتحال حضرت امام عنوان کرد: بعد از گذشت بیش از دو دهه از ارتحال معمار کبیر انقلاب شاهد این مهم در کشورمان هستیم که چگونه هنوز اثرات قوی رشد تفکرات و اندیشه های سازنده ایشان در سراسر جهان موج می زند.

امام جمعه رامهرمز با بیان اینکه اخلاق و سیره امام خمینی(ره) درس بزرگی برای همه آحاد مردم در زندگی امروزی است، گفت: در سالروز ارتحال امام راحل باید خانه تکانی برای همه ما رقم خورد که کجا هستیم و می خواهیم در چه مسیری قدم برداریم و اینکه ضرورت دارد اقدامات امام خمینی(ره) برای همه ما درس باشد که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

موسوی تصریح کرد: ایشان در مقابل رژیم فاسد و وابسته دیکتاتوری شاهنشاهی در حالی ‌که مؤمن به خدای خویش، مردم و مؤمن به هدف و راه بودند با تکیه ‌بر وحدت و استقلال ملی و ثبات اسلام ناب محمدی، انقلاب اسلامی را رهبری کردند.

وی افزود: امروز برای تداوم راه امام راحل، حفظ و حراست از اسلام ناب محمدی و نظام اسلامی و پایبندی به اصول، ارزش‌ها و عدالت اجتماعی و دفاع از وحدت ملی باید مستحکم در مقابل دشمنان بایستیم