بوشهر – امام جمعه موقت جزیره خارگ گفت: امام خمینی الگو و معیاری نوین از حکومت دینی را به دنیا معرفی کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمد مرادی پیش از ظهر جمعه در مراسم سالگرد ارتحال امام در خارگ اظهار داشت: چهاردهم خردادماه روز غم و اندوهی فراوان برای ملت ما است؛ در این روز روح ملکوتی امام عزیز و بزرگوار ما به ملکوت اعلی پیوست و مردم ما را در غم بزرگی فرو برد.

وی افزود: امام خمینی(ره) در روزگاری که دنیای شرق و غرب تصور می‌کردند پایان دین و خداپرستی است و به تبلیغ علیه دیانت، معنویت و اخلاق مشغول بودند پرچم نهضت اسلامی را به اهتزاز درآورد.

امام جمعه موقت خارگ ادامه داد: مطالعه تاریخ زندگانی پرخیر و برکت امام راحل (ره) به وضوح مبین این موضوع است که امام راحل (ره) هیچ زمانی از مسیر نهضت اسلامی و ایستادگی، چه آن روزی که در زندان بودند، چه آن روزی که به ترکیه و عراق تبعید شدند و چه در فرانسه دور نشدند.

مرادی گفت: امام بزرگوار با قرار دادن نظر و آراء ملت در کنار شریعت، یک الگو و متد و معیاری نوین از حکومت را به دنیا معرفی کردند.

وی با این بیان که مجلس خبرگان رهبری در عصر چهاردهم خردادماه کار عظیم را انجام دادند و پرچم انقلاب را بر دوش شاگرد مکتب ائمه اطهار(ع) حضرت امام خامنه‌ای(حفظه الله) قرار دادند.

مرادی خاطرنشان کرد: امروز با هدایت و رهبری رهبر فرزانه، انقلاب و کشور در همان مسیر ایستادگی و مقاومت و با همان آرمان‌های امام راحل (ره) حرکت کرده و علی‌رغم همه معضلات و مشکلات منطقه و جهان، قله‌های علم و دانش را فتح می‌کند و در جهان عزتمند است.