همدان – کارشناس مسایل سیاسی کشور با بیان اینکه نقش مردم در وقوع انقلاب و اداره جامعه پررنگ بوده است، گفت: نقش و حضور مردم در اداره جامعه تشریفاتی نیست و یک اصل اساسی به حساب می‌آید.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید محمد رضا میر تاج‌ الدینی ظهر جمعه در جمع مردم همدان و در حسینیه امام خمینی(ره) همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در مسلک، راه و خط امام خمینی (ره) سیر می‌کند، گفت: تا زمانی که انقلاب در راه و خط امام باشد پیروز خواهد بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به راهی که برگزیده بود، ایمان و باور داشت، گفت: جانشین امام، بهترین فرد برای حفظ و پاسداری خط امام است و هیچ فردی به مانند مقام معظم رهبری، راه امام(ره) را نشناخته و هیچ فردی جز او این راه را نگاه نداشته است.

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با بیان اینکه باید انقلابی بمانیم و انقلابی عمل کنیم، افزود: امام (ره) انقلاب و نظام را بر اساس اسلام بنیانگذاری کرد و در همه ارکان باید بر مبنای اسلام عمل کنیم.

قطار انقلاب بر روی ریلی که امام خمینی(ره) ایجاد کرده حرکت می‌کند

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره راه و خط امام(ره) را تبیین کرده اند، ادامه داد: قطار انقلاب بر روی ریلی که امام خمینی(ره) ایجاد کرده حرکت می‌کند که توقف در این مسیر باعث شکست خواهد بود.

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با تاکید بر اینکه دشمنان برای خارج کردن انقلاب از ریل خود تلاش می کنند اما هرگز اجازه خروج از ریل را نمی دهیم، گفت: ملت ایران و مسئولان جامعه باید بدانند که در صورت تغییر راه امام سیلی خواهیم خورد.

میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه امام همواره بر بعد اسلامی بودن انقلاب و نظام تأکید داشت و نقش مردم در انقلاب و اداره جامعه همواره پررنگ بوده است، گفت: حضور مردم در اداره جامعه تشریفاتی نیست و یک اصل اساسی به حساب می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه امام این انقلاب را با حضور مردم پیروز کرد، ادامه داد: مسئولان کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند.

نگاه امام خمینی (ره) برگرفته از تعلیمات دینی است

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه همواره باید به رأی مردم احترام گذاشت، گفت: حمایت از مستضعفان و محرومان جامعه از ویژگی‌های خط امام(ره) و نگاه امام خمینی(ره) برگرفته از تعلیمات دینی است.

وی با تاکید بر اینکه جانب حق را گرفتن و عدالت و جلب رضایت مردم باید در تصمیمات مسئولان وجود داشته باشد، افزود: ساده زیستی و پرهیز از خوی اشرافی‌گری از خصوصیات بارز انقلاب است.

وی همچنین با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تکیه بر توانمندی و ظرفیت‌های درونی است، عنوان کرد: باید اقتصاد متکی بر داخل باشد تا با تحریم‌های مستکبران آسیب‌ نبیند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با بیان اینکه بیداری اسلامی بر مبنای راه امام بود که برخی آن را به انحراف کشیدند، افزود: خودباوری و صداقت از جمله ویژگی‌های خط امام بود