کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر ضرورت بازخوانی شخصیت و افکار امام(ره) توسط نسل کنونی، گفت: دشمنان نظام و اسلام تحریف انقلاب اسلامی را جز در تحریف امام راحل نمی بینند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه شهرستان کرج، با تاکید بر لزوم رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: در آیات قرآن کریم بارها به این نکته مهم تاکید شده که برای رستگار شدن نباید به سمت ربا رفت.

وی با بیان اینکه برخی رباها نظیر ربای تصاعدی خطر فراوانی را برای جامعه و مردم به همراه دارد، افزود: برخی از افراد جامعه با توسل به ربا سعی در فزونی بخشیدن به اموال خود دارند در حالی که نمی دانند اموال آنها نزد خداوند فزونی پیدا نخواهد کرد.

امام جمعه شهر کرج خاطر نشان کرد: ربا خواری گناه شخصی نیست این معصیت بزرگ نه تنها شخص بلکه جامعه را درگیر می سازد و لطمات فراوان اقتصادی را بر پیکره جامعه و کشور وارد می کند از این رو باید برای رستگار شدن از این معصیت دوری کرد.

باز شدن درهای جهنم با افطارهای تجملاتی

وی با اشاره به اینکه در نیمه خردادماه مناسبت های مختلفی نظیر ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، قیام ۱۵ خرداد شهادت بیش از ۱۵ هزار نفر و همچنین واقعه مدرسه فیضیه را در پیش رو داریم، تصریح کرد: در روزهای پایانی ماه شعبان قرار داریم به همین سبب باید خود را برای ماه رمضان، ماه میهمانی الهی آماده کنیم.

خطیب نماز جمعه کرج بیان کرد: ماه رمضان فرصت مغتنمی برای توبه و غفران الهی است، این ماه برکت، رحمت و مغفرت فراوانی را برای آدمیان به همراه دارد و از جایگاه بالایی نسبت به سایر ماه ها برخوردار است.

وی با با بیان اینکه مدیریت زمان برای استفاده از تمامی لحظات این ماه پربرکت بسیار حائز اهمیت است، گفت: افطاری دادن در این ماه از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو نباید اجازه داد شیطان به امور معنوی رخنه پیدا کنه چرا که عده ای با افطاری های تجملاتی در جهنم را بر روی خود می گشایند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه حسن خلق یکی دیگر از موارد مهمی است که باید مورد توجه همگان از جمله روزه داران قرار گیرد، افزود: بر اساس فرموده حضرت رسول اکرم (ص) حسن خلق تضمین کننده عبور از پل صراط است.

ضرورت شناسایی شاخص انقلابی بودن

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به ۱۴ خرداد سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) از اوصاف فراوانی در بخش های مختلف نظیر امور علمی، فقهی، عرفانی، مردم داری، حکومت و غیره برخوردار بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بر اساس تکلیف الهی بر طاغوت زمان قیام کرد و در این قیام مردم او را همراهی کردند، گفت: آن حضرت معمار انقلاب بود و هرگز این طور بیان نکرد که دین صاحب دارد و نباید وارد میدان نبرد حق علیه باطل شد.

وی با تاکید بر لزوم بازخوانی شخصیت و افکار امام خمینی (ره) توسط جوانان و نسل کنونی همچنین برخی از همراهان امام که این افکار را فراموش کرده اند، خاطرنشان کرد: دشمنان نظام و اسلام تحریف انقلاب اسلامی را جز در تحریف حضرت امام خمینی (ره) نمی بینند.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه باید گفتمان امام در جامعه ترویج داده شود، تصریح کرد: پیروان خط امام و انقلاب باید فکر و شاخص انقلابی بودن را بشناسند و درک کنند؛ گاه برخی افراد به سبب زیاده خواهی تمایل به شناسایی این خط فکری ندارند و به اسم های مختلفی نظیر گفتگوی تمدن ها وارد عرصه می شوند.

بررسی پیام مقام معظم رهبری به مجلس دهم

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: امید است مردم و مسئولان خود را مقید به خواندن وصیت نامه امام کنند و در هر جلسه ای تنها یکی از فرازهای وصیت نامی سیاسی آن حضرت مطرح و مورد تامیل قرار گیرد.

وی با اشاره به بخشی از فرمایشات امام خمینی مبنی بر اینکه آمریکا شیطان بزرگ است و همه بدبختی ما از آمریکا است، گفت: آمریکای جهان خوار باید بداند که ملت عزیز تا نابودی کامل منافعش او را راحت نخواهند گذاشت و تا قطع هر دو دست آن، به مبارزه خدایی خود ادامه خواهند داد.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه امام از اول نهضت در حال مبازره با استکبار بود که امروزه آل سعود به سایر اضلاع آن اضافه شده است، تصریح کرد: طبق فرموده امام خمینی (ره) مبارزه با رفاه طلبی سازگار نیست، و آنها که تصور می کنند مبارزه در راه استقلال و آزادی مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه داری و رفاه طلبی منافات ندارد با الفبای مبارزه بیگانه اند و آنهایی هم که تصور می کنند سرمایه داران و مرفهان بی درد با نصیحت و پند و اندرز متنبه می شوند و به مبارزان راه آزادی پیوسته و یا به آنان کمک می کنند آب در هاون می کوبند.

وی در بخش دیگر سخنان خود در خطبه دوم با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مجلس شورای اسلامی، گفت: در این پیام دو امر مهم اقتصاد مقاومتی و تعمیق فرهنگ اسلامی مورد تاکید رهبری قرار گرفته بود.

تذکر امام جمعه کرج به وزیر ارشاد

نماینده ولی فقیه در استان البرز البرز بیان کرد: مسئله کنسرت ها مساله ساده ای نیست، بارها به این امر تاکید داشتم که بنده با موسیقی مخالف نیستم بلکه نسبت به حرام، اختلاط دختر و پسر و انجام امور حرام مخالف هستم.

وی با بیان اینکه وزیر ارشاد به حرف بنده و مردم استان گوش نداده در حالی که همواره از مردمی بودن سخن به میان می آورد، افزود: این آخرین باری است که در این رابطه تذکرمی دهم این مسئله باید در استان برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه بنده از موضع خود کوتاه نمی آیم و در مقابل حرام ایستادگی می کنم، بیان کرد: مسائل فرهنگ عمومی استان البرز از طریق دیگری پیگیری می شود.

آیت الله حسینی همدانی در پایان سخنرانی خود در خطبه نماز جمعه کرج از عملکرد خوب مدیرکل تعزیرات استان البرز قدردانی کرد.