قم – امام جمعه قم گفت: امروز با توجه به شرایط منطقه باید در انقلابی بودن و همچنین نسبت به تحریف افکار و اندیشه های امام راحل حساس باشیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد، در سخنانی با اشاره به در پیش ماه مبارک رمضان اظهار داشت: برگرداندن امانت های مردم و پرداخت حقوقی که از دیگران بر گردن داریم و همچین توبه واقعی و استغفار و دعا از الزامات وارد شدن به ماه مبارک رمضان است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ۱۴ و ۱۵ خردادماه، اظهار داشت: این دو روز از روزهای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزود: امام راحل از سال ۴۲ انقلاب اسلامی را آغاز و تا سال ۶۸ آن را مدیریت کردند.

وی عنوان کرد: ۱۵ خردادماه روز مهم و نمادین در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که امام راحل همواره بر عظمت ۱۵ خرداد تأکید می کردند و می فرمودند که من ۱۵ خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می کنم.

۱۵ خرداد الگوی نوینی برای انقلاب های جهان بود

آیت الله اعرافی اضافه کرد: ۱۵ خردادماه در حقیقت نقطه عطف و فصل نوینی در حرکت های کشور علیه رژیم ستم شاهی بود و در حقیقت ۱۵ خرداد الگوی نوینی برای انقلاب های جهان بود و منطق اسلام را بیان کرد و معادلات فکری و معرفتی جهان را تغییر داد.

وی گفت: ۱۵ خرداد تنها یک حادثه سیاسی نبود و ملت ما بدون اتکا به هیچ قدرتی جز اسلام پا در عرصه مبارزه گذاشت.

امام جمعه قم افزود: در ۱۵ خرداد سال ۴۲ عنصر اصلی مرجعیت و ولایت بود که سدی را در برابر استبداد داخلی و سلطه خارجی ایجاد شد که ریشه در اسلام سیاسی و تمدنی دارد.

وی با بیان اینکه بعد از ارتحال امام خمینی(ره) این مسیر توسط مقام معظم رهبری ادامه یافت، افزود: ما امروز در نماز جمعه قم با رهبر معظم انقلاب پیمان می بندیم که همواره در کنار انقلاب و رهبری ایستاده ایم و از آرمان های انقلاب و قیام ۱۵ خرداد حراست خواهیم کرد.

آیت الله اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امروز با توجه به شرایط منطقه باید در انقلابی بودن و جلوگیری از تحریف افکار و اندیشه های امام راحل حساس باشیم.

وی با اشاره به کارشکنی سعودی ها در خصوص محرومیت ایرانیان از حج نیز افزود: همه می دانند که ملت ما عاشق عبادت خداوند هستند و امسال آل سعود ملت ما را از این حق محروم کرد که این محرومیت نشانه مظلومیت و انقلابی بودن ماست.