سنندج – امام جمعه سنندج با اشاره به توطئه های دشمن بر علیه کشورمان، گفت: انحراف جوانان از مسیر درست یکی از توطئه های دشمن بر علیه ایران اسلامی به شمار می رود.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: دشمن در همه حال به فکر توطئه و دسیسه های مختلف بر علیه کشور است و ما باید آگاه و هوشیار باشیم.

وی با اشاره به اینکه قشر جوان همواره مورد آماج و حملات بی پایان دشمنان نظام اسلامی قرار داشته و امروز نیز همچنان ادامه دارد، گفت: دشمنان از تمام ابزارهای مدرن استفاده می‌کنند تا جوانان مسلمان را به انحراف بکشاند و قدرت مسلمانان را تضعیف کنند.

امام جمعه سنندج با اشاره به لزوم هوشیاری و آگاهی اقشار مختلف جامعه در راستای خنثی کردن توطئه ها و دسیسه های دشمنان، اظهار داشت: افراد مسلمان باید تقوایی الهی داشته باشند، زیرا با برخورداری از تقوای الهی است که جامعه در مسیر دین قرار می‌گیرد.

وی به توطئه‌های دشمنان علیه دین اسلام و مسلمانان اشاره کرد و با عنوان اینکه آنها برای رسیدن به هدف دست به کاری می‌زنند، افزود: ترویج مصرف مشروبات الکلی یکی از برنامه‌های دشمنان است که در این زمینه تلاش‌های زیادی می‌کنند.

وی تضعیف مسلمانان به ویژه مردم خداجوی ایران اسلامی را از جمله توطئه های دشمنان عنوان کرد و گفت: دشمنان از تمام ابزارهای مدرن استفاده می‌کنند تا جوانان مسلمان را به انحراف بکشاند و قدرت مسلمانان را تضعیف کنند.

ماموستا خدایی ضمن تاکید بر لزوم ترویج آموزه های دینی در سطح جامعه به عنوان یک اولویت اصلی و مهم، افزود: اطاعت از خداوند و رسول خدا از دستورات خداوند و دین است، لذا همه باید این امر را اجابت کنند.

امام جمعه سنندج با یادآوری نزدیکی ماه مبارک رمضان، گفت: روزه‌داری از واجبات دین است و مسلمانان خود را برای استقبال از ماه رمضان آماده کرده‌اند و به همین دلیل باید فضای عمومی جامعه نیز برای استقبال مناسب از این مهمانی الهی آماده باشد.

وی ضمن تاکید بر ترویج معروفات در ایام ماه مبارک رمضان بیان کرد: طاعت و عبادت در ماه رمضان اجر مضاعفی دارد و همین سبب می‌شود که برخی آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه ماه رمضان باید از سوی حاکم شرع اعلام شود، گفت: اختلاف در اعلام این ماه سبب تفرقه و دامن‌زدن به توطئه‌های دشمنان دین می‌شود، لذا می‌طلبد که در ماه رمضان همگام با سایر ملت باشیم.

امام جمعه سنندج به مسئله امنیت در کشورمان اشاره کرد و افزود: امروز امنیت در کشور ما حاکم است و ما باید قدردان این امنیت و آرامش باشیم.

ماموستا خدایی در پایان به دو مناسبت امروز و فردا نیز اشاره کرد و گفت: امروز هر چه داریم به برکت امام راحل (ره) است و به همین دلیل ترویج اندیشه های امام خمینی (ره) باید در دستور کار قرار گیرد.