رشت – امام جمعه موقت رشت با اشاره به فضیلت های زیاد ماه مبارک رمضان گفت: یکی از مهم ترین فرصت های طلایی برای بندگان در این ماه تقویت اراده و قدرت تصمیم گیری است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام احمد عبد الله زاده پاشاکی در خطبه های این هفته نمازجمعه رشت ضمن تسلیت فرا رسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار کرد: بنیانگذار کبیرجمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی مردم به مبارزه با طاغوت پرداخت.

وی با اشاره به نفوذ و تسخیر قلب های ملت توسط امام راحل، افزود: با یک فرمان امام برای جهاد هشت هزار گیلانی در جبهه های جنگ حق علیه باطل جان خود را نثار این انقلاب کردند.

امام جمعه موقت رشت به بیانات مقام معطم رهبری در مورد اینکه ایران بدون نام خمینی در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست، گفت: واعظان باید اصول و مبانی امام خمینی (ره) را از منابر مساجد بیان کنند.

وی دلیل جاودانه ماندن بینانگذار کبیرانقلاب اسلامی را اتصال به خداوند تبارک و تعالی دانست و خاطرنشان کرد: خورشید حضرت امام راحل هیچگاه غروب نکرده و در دل مردم فراموش نمی شود.

حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی در ادامه به انتخاب مقام معظم رهبری توسط مجلس خبرگان بعد از رحلت امام خمینی (ره) و تصریح کرد: این انتخاب موجب شادی ملت ایران شد.

وی با اشاره به برخی از ابعاد شخصیتی و ویژگی قیام امام خمینی(ره)، افزود: از مهم ترین ویژگی های قیام ایشان استکبار ستیزی و توجه به قشر مستضعف جامعه بود.

تقویت اراده و قدرت تصمیم گیری فرصت طلایی بندگان در ماه رمضان

امام جمعه موقت رشت در ادامه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در قرآن به ماه مبارک رمضان با صراحت اشاره شده است.

وی با بیان اینکه نزول قرآن یکی از ویژگی های ماه مبارک رمضان است، گفت: باید تلاش کنیم تا بیشترین استفاده و بهره از این ماه مبارک را ببریم.

حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی با بیان اینکه در این ماه درهای رحمت به سوی همگان باز است، خاطرنشان کرد: کاهش آمار وقوع جرم و جنایت در ماه رمضان یکی از برکات این ماه محسوب می شود.

وی تقویت اراده و قدرت تصمیم گیری را یکی از فرصت های طلایی برای بندگان در این ماه عنوان و یادآورشد: اگر کسی تقوای الهی داشته باشد خداوند به او قدرت تشخیص عطا می کند.