بشرویه – امام جمعه بشرویه با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) گفت: امام راحل توانست اسلام ناب محمدی و مکتب شیعه علوی را در کشور احیا کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس‌الدین در خطبه های این هفته نمازجمعه بشروئیه ضمن تسلیت فرا رسیدن رحلت جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هر آنچه داریم از برکت و فداکاری‌های امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نیز بیان کرد: با توجه به اینکه روزهای پایانی ماه شعبان را می گذارنیم، باید توجه داشت که دعای مومنان بیش از پیش در این ایام مستجاب می شود و باید تلاش کنیم تا از فیوضات این ماه بهره کافی را ببریم.

امام جمعه بشرویه افزود: مومنان در این روزها با طلب مغفرت از درگاه پروردگار متعال باید خود را برای ماه مهمانی خداوند متعال آماده کنند.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به فضیلت ها و برکات ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه رمضان ماه برکت و رحمت و یکی از بهترین ماه‌های و روزهای آن نیز از بهترین روزهای خدا است زیرا نفس کشیدن و حتی خواب مومن روزه دار نیز در این ماه عبادت است.

امام جمعه شهرستان بشرویه خطاب به نمازگزاران گفت: در این ماه نباید از حال برادر مومن خود بی‌خبر باشیم زیرا دعوت برادران دینی به ویژه نیازمندان به ضیافت افطاری بسیار سفارش شده است.

وی از دیگر اعمال سفارش شده در ماه مبارک رمضان را صله رحم عنوان کرد و افزود: طبق سفارش‌های فراوان در آیات و روایات، دید و بازدید با اقوام و دوستان از اعمال پسندیده ماه رمضان است.

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه خطبه های این هفته به شخصیت والای بنیاگذار انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) یک شخصیت الهی و یک روحانی مبارز بود که هرگز زیر بار ظلم و ستم نرفت.

وی افزود: رشادت ها و رهبری های امام راحل بر هیچکس پوشیده نیست و اکنون پس از گذشت سالها از رحلت امام، یاد و خاطر ایشان در اذهان ملت ایران پررنگتر از گذشته است.

امام جمعه بشرویه ادامه داد: امام راحل اسلام ناب محمدی را احیا کرد و توانست مکتب شیعه و نظام اسلامی را در کشور احیا کند.

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در مرقد امام راحل اشاره کرد و بیان داشت: آنچه امروز باید مراقب آن بود، جنگ نرم دشمن است.

وی ادامه داد: متکی شدن به داشته های داخلی و اقتصاد بومی نیز امری مهم است که در ترویج و تحقق آن باید تلاش کرد.

حجت الاسلام شمس الدین به فاجعه و زلزله خاموش خشکسالی در بشرویه هم اشاره کرد و گفت: مشکلات و تبعات خشکسالی به دامداران و کشاورزان فشار وارد آورده بنابراین مسئولان و مدیران بانک ها باید در راستای تعامل بیشتر با این قشر بکوشند.