بوشهر – امام جمعه موقت بوشهر گفت: امام راحل با نهضت اسلامی خود جهان را به حرکت درآورد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته بوشهر اظهار داشت: امام خمینی شخصیتی بزرگ در تاریخ ایران و جهان بودند و با درایت و بصیرت خود توانستند کل جهان را تحت تاثیر قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) امید مستضعفان جهان بودند، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) مرد آزادگی و یک انقلابی قهرمان بود و جایگاه والایی در عرفان عملی و نظری داشت و در علوم مختلف دارای اندیشه بودند.

امام جمعه موقت بوشهر به آرمان‌های بزرگ امام خمینی(ره) اشاره کرد و ادامه داد: امام راحل برای تشکیل حکومت اسلامی ایده‌هایی در نظر گرفته بود و در فکر تشکیل حکومت اسلامی بودند.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی امام خمینی(ره) نجات مستضعفان جهان بود، بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) برای مبارزه با استکبار هیچ استثنایی قائل نبود و استکبارستیزی را به ما یاد داد.

حجت‌الاسلام دشتی بر لزوم بررسی و جریان‌شناسی حوادث انقلاب و به‌ویژه قیام ۱۵ خرداد تاکید کرد و افزود: انقلاب ما پس از روز ۱۵ خرداد مردمی شد و روحانیت به میدان آمد و در مقابل رژیم ایستادند.

وی اضافه کرد: پس از رحلت جانسوز امام خمینی(ره)، امام خامنه‌ای پرچم انقلاب را به دست گرفت و امروز شاهدیم که با اقتدار و تدبر و شجاعت خود کشتی انقلاب را هدایت می‌کند.

حجت‌الاسلام دشتی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب گنجینه پنهان در زمان امام راحل بودند گفت: اکنون پس از ۲۷ سال رهبر معظم انقلاب با وجود انواع ترفندها و دسیسه‌ها پرچم انقلاب را برافراشته نگه‌داشته‌اند.

امام جمعه موقت بوشهر همچنین به فضایل بزرگ ماه مبارک رمضان اشاره کرد و ادامه داد: باید تلاش کنیم که بهترین بهره را از برکات بی‌شمار ماه مبارک رمضان ببریم.