کرمانشاه – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز برخی به دنبال این هستند که فکر امام (ره) و راه انقلاب را تحریف کنند اما باید جلوی این اقدام آن ها را بگیریم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله شیخ مصطفی علما ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به اسلام و انقلاب است، گفت: آن ها از هر فرصتی استفاده می کنند تا به اسلام ضربه بزنند.

وی با اشاره به تلاش جریان هایی برای تحریف امام(ره) اظهار داشت: امروز برخی به دنبال این هستند که فکر امام (ره) و راه انقلاب را تحریف کنند اما باید جلوی این اقدام آن ها را بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: تحریف تفکر امام (ره) هدف امروز آمریکا و دیگر دشمنان است تا که از این طریق راه انقلاب را تغییر دهند.

وی به استکبار ستیزی امام راحل اشاره و تاکید کرد: یکی از دروس مهم امام خمینی(ره) به ملت ایران ایستادگی است که باید در کنار اتحاد به آن توجه کرد.

مردم وظیفه دارند تفکر امام را حفظ کنند

آیت الله علما با اشاره به اینکه منش امام ناشی از شناخت کامل اسلام بود، گفت: مردم وظیفه دارند تا تفکر امام را حفظ کنند و در این راه هم تلاش مضاعفی به کار گیرند.

وی بر لزوم انتقال تفکر اصیل امام راحل به نسل های بعد تاکید کرد و گفت: بایستی جوانانی که حضور امام (ره) را درک نکرده اند را با تفکر امام آشنا کنیم.

وی افزود: یکی از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است و همین مردم هستند که سرمایه های عظیم انقلاب محسوب می شوند.

به گفته آیت الله علما مردم نزد امام خمینی(ره) جایگاه ویژه ای داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه خطبه های امروز به جانشینی مقام معظم رهبری پس از ارتحال امام اشاره و تصریح کرد: پیروی از ولایت جز اصولی است که همه باید به آن توجه داشته باشیم.

وی افزود: انتخاب مقام معظم رهبری شایسته ترین انتخاب بود.

نقش آمریکا در قضایای جلوگیری از حضور ایرانیان در حج

آیت الله علما در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حج اشاره و تصریح کرد: در آنچه که در قضیه حج و جلوگیری از اعزام زائران ایرانی اتفاق افتاد، آمریکا اصلی ترین نقش را بازی کرد.

وی افزود: در حقیقت این آمریکا بود که به دنبال صدمه زدن به اسلام است و در همین راستا عرستان هم دستورات آن را اجرا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان کرد: تاسیس داعش هم یکی دیگر از اقداماتی بود که این کشورها از طریق آن به دنبال صدمه زدن به اسلام هستند.