یزد ـ امام ‌جمعه ابر کوه گفت: مجلس شورای اسلامی اولویت‌ های رهبری را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ابر کوه با گرامیداشت یاد امام راحل اظهار داشت: برای پاسداشت آن رهبر فرزانه باید راه و هدف امام را ادامه دهیم و در این مسیر بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی باید مراقب تحریف شخصیت امام خمینی (ره) باشیم.

وی با گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد افزود: این روز یادآور قیام خونین مردم تهران و ورامین در سال ۱۳۴۲ است که با سخنان کوبنده و افشاگرانه امام (ره) در مدرسه فیضیه قم علیه شاه آغاز شد و با زندانی شدن امام (ره)، مردم قیام کردند و جمع زیادی شهید شدند و قیام شهدای قیام اسلامی ۱۵ خرداد موجب افزایش آگاهی سیاسی ملت و حضور بیشتر آنها در صحنه شد.

خبرگان قوی و جدی در راستای حفظ خط امام راحل ایستاده اند

حسینی به مناسبت آغاز به کار مجلس دهم نیز بیان کرد: با آغاز به کار پنجمین مجلس خبرگان رهبری که طی آن نمایندگان در اقدامی انقلابی آیت‌الله جنتی را به‌ عنوان رئیس مجلس خبرگان برگزیدند و نشان دادند خبرگان قوی و جدی در راستای حفظ خط امام و رهبری و اصول انقلاب ایستاده‌اند، در هفته گذشته شاهد آغاز به کار دهمین مجلس شورای اسلامی بودیم.

وی عنوان کرد: امیدواریم مجلس خبرگان مجلسی باشد که بتواند در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کارایی خود را نشان دهد.

خطیب جمعه ابرکوه اضافه کرد: مجلس دهم باید محور کاری خود را در بخش قانون‌گذاری و اولویت‌های لحاظ شده در پیام مقام معظم رهبری قرار دهد؛ یعنی الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی، گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی و پرهیز از سرگرم شدن به مسائل جناحی و غالب ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی قرار دهد.

مجلس شرایط طوفانی منطقه را مدنظر قرار دهد

وی ادامه داد: مجلس جدید باید شرایط طوفانی منطقه و جهان و ماجراجویی‌های بین‌المللی سلطه گران را ببیند که ایران اسلامی را با اوضاع پیچیده‌تری روبرو کرده‌اند بنابراین نمایندگان باید به وظیفه انقلابی و قانونی خود عمل کنند و با حاشیه پردازی، آب به آسیاب دشمن نریزند و نشان دهند که مجلس سنگری استوار در برابر ترفندها و افزون‌خواهی گستاخانه استکبار و نقطه اتکای درخشان ملت مؤمن انقلابی ایران اسلامی است.

حسینی گفت: مواضع نمایندگان باید در تبعیت از فرمان‌های مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقتدار ملی، استحکام امنیت، مصونیت کشور و استقرار عدالت اجتماعی و پیشرفت کشور باشد.

ماه رمضان ماه امسلاک از معاصی است

خطیب جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: این ماه فرصتی برای خودسازی و پالایش آلایش‌های درونی و ماه انس و آشتی با خدا و بهار قرآن، ماه میهمانی خدا و تمرین ترک معصیت، ترک هوی و هوس، ترک گناه و شهوات و ترک خودخواهی‌ها است.

وی افزود: در این ماه شریف و مبارک، هرکس باید به‌ اندازه وسع خود از دنیا دل ببرد و اعراض کند و ماه رمضان تنها ماه امساک از خوردن و آشامیدن نیست، بلکه اصل مطلب امساک از معاصی است.