قزوین – امام جمعه موقت قزوین گفت: برخورد دادستان و دستگاه قضایی استان با منکرات و هنجارشکنان قابل تقدیر و حرکتی انقلابی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام هادی قابل در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد، با گرامیداشت امام راحل گفت: آنچه داریم از مرحوم امام راحل، شهدا و آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی است و حضور باشکوه مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) بیانگر عشق و علاقه و ارادت دائمی مردم به امام خمینی (ره) است.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دوران جانشینی امام راحل به خوبی توانستند کشتی انقلاب را به ساحل برسانند و با عبور از فراز و نشیب‌های فراوان و مقابله با توطئه‌های دشمنان نشان دادند جانشینی برحق و شایسته برای امام(ره) هستند.

برخورد دستگاه قضا با منکرات قابل تقدیر است

حجت‌الاسلام قابل در خصوص برخورد جدی با منکرات گفت: وقتی در استان کنسرت‌های مختلف برگزار می‌شود و کسی آن را محکوم نمی‌کند، باید شاهد محافل منکر دیگر هم باشیم که دختران و پسران در آن حضور یافته و هنجارشکنی کنند.

وی اضافه کرد: وقتی دستگاه قضایی استان با اقدام انقلابی و قانونی خود با دانشجویانی که در مراسم مختلف هنجارشکنی می‌کنند برخورد می‌کند، عده‌ای جنجال کرده و می‌گویند مجامع بین‌المللی این حرکت را نمی‌پسندد.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: این حرکت‌ها در زمان امام(ره) هم مطرح شد و وقتی برخی از لایحه قصاص ایراد گرفتند و گفتند سازمان‌های بین‌المللی با این لایحه مخالفند، امام (ره) قاطعانه ایستاد و آن را محکوم کرد.

وی با اشاره به دستگیری و اجرای حکم شلاق برای تعدادی از دانشجویان که در محفل شبانه هنجارشکنی کرده بودند، اظهار داشت: از برخورد قاطعانه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با هنجارشکنان تشکر می‌کنیم و اعلام می‌کنیم این حرکت هرگز برخورد با دانشجو نیست، بلکه با کسانی است که می‌خواهند ارزش‌های اسلامی جامعه را زیر سئوال ببرند و هنجارشکنی کنند.

خطیب نماز جمعه قزوین در خصوص رعایت تقوا در جامعه نیز مطالبی بیان کرد.