میامی – امام جمعه میامی با بیان اینکه در کنار ایجاد حکومت اسلامی، احیای اسلام ناب محمدی هدف امام خمینی (ره) بود، گفت: امام مردم را از ظلم رهانیدند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های امروز نمازجمعه میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، با بیان اینکه ایمان به هدف یکی از شاخصه های امام (ره) بود، ابراز داشت: هدف آن حضرت ایجاد حکومت اسلامی و احیای اسلام ناب محمدی بود و ایشان حکومتی پایه ریزی کرد که به ملت ها بفهماند می توانید بدون ترس از استکبار با عزت و اقتدار زندگی کنید.

وی با بیان اینکه ۲۷سال پیش در چنین روزی، روح خدا به ملکوت اعلی پیوست و جهان اسلام را در ماتم فرو برد، افزود: بزرگان و اندیشمندان زیادی در مورد امام صحبت کرده اند برای مثال، استاد شهید مرتضی مطهری در خصوص شخصیت والای امام فرمود، ایمان مستحکم را در وجود امام دیدم و ایمان به خدا و ایمان به هدف، که هدف او ایجاد حکومت اسلامی و احیای اسلام ناب محمدی بود و امام راحل (ره) حکومتی پایه ریزی کرد که به ملت ها بفهماند می توانید بدون ترس از استکبار با عزت و اقتدار زندگی کرد.

مسئولان قدردان مردم باشند

امام جمعه میامی با بیان اینکه ایمان به مردم و توانایی هایشان از ویژگی های امام است، گفت: مسئولان ما باید از ایشان درس بگیرند و قدردان ملت باشند و ملت اگر نبودند، این عظمت کنونی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم نمی خورد.

صفایی پور با بیان اینکه پس از ارتحال امام تحلیلگران به فکر سقوط انقلاب اسلامی بودند، افزود: ملت ایران نشان دادند که تحلیل اندیشمندان غربی اشتباه بوده و استکبار جهانی برای براندازی انقلاب اسلامی هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری با انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی نقشه دشمنان را خنثی کرد و به گفته تحلیلگران غربی هم مین گذاری برای دشمن و ریل گذاری برای مردم کرد.

مجلسی ها درد مردم را بدانند

امام جمعه میامی در ادمه به آغاز فعالیت دهمین مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: نمایندگان درد مردم را بدانند و به دغدغه هایشان توجه داشته باشند و از سوی دیگر بدانند که مهمترین انتظار مردم و رهبر تلاش در میدان اقدام و عمل برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

صفایی پور توجه به ترویج فرهنگ انقلابی و اسلامی در برابر نفوذ و تهاجم فرهنگی را دومین انتظار مردم دانست و افزود: انقلابی بودن یعنی با اقتدار به مردم خدمت کردن و مردم در خدمت به مردم از هیچ کاری دریغ نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اشاره به اهمیت علم و فناوری های روز و رسیدگی به مشکلات موجود جامعه، بیان داشت: حرکت علمی درکشور باید شتاب گیرد و نمایندگان برای توسعه علمی و رفع مشکلات تورم و رکود و توجه به مشکلات حوزه اشتغال جوانان و ازدواج برنامه ریزی کنند.

امام خمینی (ره) رهبری عارف بودند

امام جمعه موقت شاهرود نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی حسینیه مدرسه قلعه این شهر، ساده زیستی را ویژگی مهم امام دانست و گفت: امام ثابت کردند که رهبری یک مملکت بدون حضور در کاخ های سربه فلک کشیده نیز محبوب است و یک رهبر باید در دل های مردم جای داشته باشد.

حجت الاسلام عباس امینی با اشاره به اینکه ساده زیستی امام خمینی(ره) هنوز مورد تحسین میهمانان خارجی است، ابراز داشت: ساده زیستی امام از ابتدای دوران تحصیل تا زمانی که در عراق و پاریس بودند و حتی دوران ۱۰ساله رهبری شان همیشه به یک شکل بود که این ویژگی از حضرت امام، رهبری متفاوت با سایر رهبران جهان می ساخت.

وی افزود: یکی از دلایل ساده زیستی امام، عارف بودنشان است ایشان هم عارف بودند و هم انقلابی که در تاریخ نمونه این امر بسیار به ندرت یافت می شود که انسانی هم وارستگی عارف گونه داشته باشد و هم زندگی انقلابی خود را بر پایه نجات مردم کشور پای گذاری کند.

امام الگویی برای ساده زیستی

امام جمعه موقت شاهرود درباره دیگر ویژگی های امام خمینی(ره)، گفت: امام راحل پس از گذشت ۲۷سال از رحلتشان هنوز مورد احترام همگان هستند حتی دشمنان نیز با وجود خصومت هایشان، برای شخصیت امام احترام قائل هستند و راجع به زندگی و سیره این بزرگوار مطالبت بسیاری نقل می شود اما ویژگی بسیار مهم امام خمینی(ره)، جامعیت دینی و علمی ایشان است.

امینی افزود: امام جامعیت علمی در علوم را به نحوی کسب کردند که شخصیت وارسته علمی ایشان زبانزد همه حوزوی ها بود همچنین امام خمینی(ره) اهل اقدام و عمل بودند و زندگی وارسته، ساده، عارفانه و دانشمند گونه خود را به نحوی کاملا منحصر به فرد، با زندگی درونی شان پیوند می زدند.

وی ادامه داد: ویژگی های امام، در زندگی و حیاتشان می بایست برای نسل های جوان جامعه بازگو شود چرا که ایشان بهترین الگو برای ساده زیستی و سبک زندگی اسلامی هستند.

امام خمینی انسانی کامل بود

امام جمعه دامغان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت فرارسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام انسانی کامل بود که در تشکیل حکومت دینی و اسلامی و بیرون کردن طاغوت از آن نقش مهم و اساسی داشت لیکن امروز وظیفه همه ما است که یاد و آرمان های امام راحل را که در قلوب انسان های فرهیخته و آزادیبخش جهان قرار دارد، را به خوبی گرامی بداریم.

حجت الاسلام سیدمحمد حسینیان با اشاره به انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب بعد از ارتحال امام(ره) از سوی نمایندگان وقت مجلس خبرگان رهبری، ابراز داشت: معظم له عزیز ملت ایران است چرا که راه، سیره و روش امام احل را طی می کند.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، افزود: ماه میهمانی خدا، از ماه های پر خیر و برکت برای مومنان است و فضیلت این ماه از هزاران ماه با ارزشمند تر محسوب می شود چرا که شهر الله است و مومنان باید با آمادگی کامل از این ماه استقبال و به عبادت و بندگی به درگاه حق تعالی بپردازند همچنین باید گفت یکی از امتیازات با ارزش این ماه مهمانی خدا این است که جرائم در سطح جامعه کاهش پیدا می کند و علت اصلی آن این است که شیطان در قفل و زنجیر قرار دارد .

تعطیلی حج حرکتی قبیح است

امام جمعه دامغان با محکوم کردن حرکت دولت عربستان سعودی در تعطیلی حج سال جاری برای ملت ایران، گفت: دولت سعودی دست نشانده استکبار جهانی است .

حسینیان با بیان اینکه دولت عربستان مجاز نبود حج سال جاری مومنان ایرانی را تعطیل کند، افزود: آل سعود با کار شکنی و مانع تراشی آرزوی هزاران زائر را بر دل مومنان گذاشت .

وی افزود: جرم جمهوری اسلامی ایران این است که از مردم مظلوم و بی دفاع در بحرین، یمن، افغانستان، سوریه و عراق دفاع می کند و براین اساس دولت عربستان سعودی با حمایت و پشتیبانی رژیم فاسد صهیونیستی، آمریکا و انگلیس مانع از برگزاری حج ابراهیمی ملت ایران در سال جاری شده است.

حمایت از دامداران و کشاورزان اولویت دارد

امام جمعه دامغان با بیان اینکه دامداران و کشاورزان در تولیدات دامی و کشاورزی کشور نقش اساسی دارند، گفت : براساس گزارش دریافتی به دامداران دامغانی عضو شرکت تعاونی گاوداران یارانه شیر پرداخت نمی شود لذا از مسئولان انتظار داریم به مشکلات ایشان توجه کنند چر که این افراد با عدم پرداخت یارانه شیر و کاهش قیمت محصول تولیدی خود مواجه هستند.

حسینیان افزود: در حال حاضر ۶۰درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور تعطیل است و باید برای برون رفت از این مشکلات یک قدم جدی برداشته شود.

وی افزود: امیدواریم با حمایت مسئولان وضعیت تولید کشور رونق بگیرد و مشکل بیکاری و اشتغال در جامعه که امروزه با آن دست به گریبان هستیم برطرف شود .