یاسوج – امام جمعه موقت یاسوج گفت: ایستادگی در برابر دشمن بزرگ‌ترین وجه شخصیتی امام (ره) بود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سید امان‌ الله حسینی‌ صدر در خطبه های این هفته نماز جمعه یاسوج افزود: امام شخصیتی بزرگ و کم‌نظیر در عالم اسلامی دارند و شخصیت آن حضرت در قرن اخیر بی‌نظیر است.

وی بیان کرد: با رحلت ایشان بهترین انتخاب توسط مجلس خبرگان رهبری در یک تصمیم تاریخی صورت گرفت، مقام معظم رهبری در ۲۷ سال گذشته با رهبری حکیمانه و داهیانه خود کشتی انقلاب را به سرمنزل مقصود رسانده است.

وی اظهار کرد: پس از وفات بنیانگذار جمهوری اسلامی دشمنان تصور می‌کردند که کشتی انقلاب دچار تلاطم شده اما اعضای مجلس خبرگان رهبری با انتخابی شایسته و با هدایت الهی فرد مناسبی را به جانشینی امام خمینی(ره) انتخاب کردند.

حسینی صدر افزود: رهبر معظم انقلاب در طول ۲۷ سال اخیر توانستند کشتی انقلاب را به نحو مطلوبی هدایت کنند و از موانع مختلفی به سلامتی عبور دهند.

وی با اشاره به ویژگی های رهبر معظم انقلاب، گفت: مهم‌ترین ویژگی‌های مقام معظم رهبری شامل فقیه و جامع‌الشرایط بودن، اسلام شناس بودن،عدالت، تقوا، بصیرت، شناخت به موقع توطئه‌های دشمنان و موضع‌گیری در برابر آن‌ها و نیز ساده زیستی است.

امام جمعه موقت یاسوج همچنین گفت: جمهوری اسلامی منادی حج ابراهیمی است که برائت از مشرکان را تاکنون انجام داده و اگر دشمنان و آل‌سعود از ایران کینه به دل دارند همه به دلیل برگزاری حج ابراهیمی و برائت از مشرکین توسط جمهوری اسلامی در موسم حج است.

حسینی‌صدر با اشاره به کارشکنی‌های عربستان سعودی در برگزاری حج امسال، افزود: حج به عنوان یک کنگره بین‌المللی و یکی از ارکان دین و نیز همایش بین‌المللی بوده که در بیداری اسلامی ملت‌های مسلمان تأثیرگذار است.

وی گفت: آل‌سعود با تحریک آمریکا، اسرائیل و یهودی‌ها امسال مانع شرکت ایرانی‌ها در مراسم حج شده و دلیل این امر آن است که آل سعود بهتر بتواند شیعه‌ستیزی کند و ‌علیه مسلمانان و دین اسلام تبلیغ منفی کند در حالی که با حضور ایرانی‌ها این گونه توطئه‌های آل سعود و غربی‌ها خنثی می‌شود.