تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) اسلام آمریکایی را نفی کرد، افزود: امام راحل (ره) اسلامی ناب را اثبات کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر و باحضور گسترده و باشکوه نمازگزاران تبریزی اقامه شد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به سالروز رحلت بنیان‌ گذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) افزود: مردم ایران هیچ گاه سیره امام خمینی (ره) را فراموش نمی کنند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) یک امت واحده و نمادی از مردم سالاری و ظلم ستیزی بود، اظهار داشت: شخصیت منحصر به فرد امام در مبارزه علیه استکبار موجب دلگرمی آزادگان جهان شد و رحلت او انسان‌های آزاده را اندوهگین کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان می خواهند، بین سیره امام خمینی (ره) و مردم فاصله بیافتد، ادامه داد: دشمنان از اینکه امام راحل و سیره ی ایشان همواره الگوی مردم ایران اسلامی است، غافل هستند.

انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبری بهترین انتخاب مجلس خبرگان بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس با اشاره به انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبری بعداز رحلت امام خمینی(ره) گفت: انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبری بهترین انتخاب مجلس خبرگان بود.

آیت‌الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه انتخاب آیت ‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب موجب شد خواب آشفته دشمنان این انقلاب نعبیر نشود، گفت: مزدوران داخلی و دشمنان خارجی انتظار داشتند بعد از فوت امام راحل نظام جمهوری اسلامی ساقط شود.

وی به ضرورت پشتیبانی مردم از انقلاب و رهبری تاکید کرد و گفت: خداوند حضرت امام خمینی(ره) را برگزید و انقلاب ایشان را به پیروزی رساند.

وی سپس با بیان اینکه پیشرفت های کشور مرهون رهبری است، ابراز داشت: مردم نباید رهنمودهای امام و مقام معظم رهبری را فراموش کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به صادرشدن انقلاب اسلامی ایران به سایر کشورها اظهار داشت: امام(ره) هم یک امت واحده و نمادی از استقلال خواهی، آزادی طلبی، مردم سالاری، ظلم ستیزی و در راس آنها دین مداری بودند و توانستند بساط استعمار را از ایران برچینند و انقلاب ایران را به سایر کشورها نیز صادر کنند.

آل سعود خائن حرمین شریفین است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس به محروم کردن زائران ایرانی از زیارت خانه خدا توسط آل ‌سعود اشاره کرد و گفت: آل سعود خائن حرمین شریفین است و بدون شک سد راه زائران ایرانی شدن، بر پرونده قطور جنایات رژیم سعودی افزوده شد.

آیت‌الله مجتهد شبستری با بیان اینکه رژیم سعودی اصول میزبانی را زیر پا گذاشته است، گفت: مقامات رژیم سعودی راه حضور زائران ایرانی برای سفر حج تمتع را سد کردند و در مذاکرات اخیر نیز بر وحدت زدایی دامن زدند و حاضر به تامین امنیت زائران ایرانی نشدند.