گرگان – امام جمعه گرگان گفت: انقلاب اسلامی را باید با چنگ و دندان محافظت کرد زیرا راحت به دست نیامده است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز عبادی – سیاسی جمعه گرگان، اظهارکرد: در آستانه ماه مبارک رمضان یعنی ماه خدا، عبادت و تطهیر باطن قرار داریم و پیامبر (ص) بزرگوار اسلام قبل از این ماه همیشه به دنبال این بودند تا اهمیت ماه رمضان را به مردم بگویند.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان برای مردم برکت می آورد و باعث می شود تا مردم به سوی مغرفت بروند. ماه مبارک رمضان افضل ماه های سال است و مردم در این ماه به میهمانی خداوند دعوت شده است که با میهمانی های دیگر بسیار تفاوت دارد.

او با بیان اینکه خداوند در این ماه به به جان و دل انسان توجه می کند، افزود: انسان باید در این ماه بر روی هوای نفسانی خود پای بگذارد و به آنها توجه نکند تا بتواند به راحتی اعمال این ماه مبارک را به درستی انجام دهد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: در این ماه نفس های انسان حکم تسبیح را دارد و مومنان در حالی که در خواب هستند نیز عبادت می کنند. در میان همه عبادت ها، از انجام دادن روزه کسی با خبرنمی شود مگر اینکه به او اطلاع داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: روزه ویژگی های خاصی دارد و رابطه ای محرمانه بین انسان و خدا تلقی می شود. پاداش انجام دادن اعمال ماه مبارک رمضان نزد خدا محفوظ است و باید مردم در انجام دادن این اعمال تغییر و تحولاتی را ایجاد کنند تا رنگ و بوی بهتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه گرفتن روزه از روی میل و رغبت بسیار عالی است، بیان کرد: در این ماه می توان دل های انسان از تاریکی به روشنی تبدیل شود و ماه رمضان ماه تطهیر خانه خدا یعنی دل و جان آدم است.

امام جمعه گرگان در خطبه دوم نماز جمعه گرگان اظهار کرد: مردم ایران با گذشت پس از ۲۷ سال از رحلت امام خمینی(ره) هنوز یاد او را گرامی می دارند و این نشان از شخصیت جامعه اطرافی امام راحل است.

وی گفت: امتیاز خاص امام به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی همان آیه قرآن است که می فرماید انسان نباید به خودش برسد و باید در راه خدا جهاد کند. انواع گوناگون جهاد وجود دارد که مهمترین آن جهاد اکبر و اصغر است و امام همه را با هم داشت.

او تصریح کرد: کسانی که در ابتدا جهاد اکبر و بعد جهاد اصغر را در پیش می گیرند، خداوند دل آنها را در دل انسان ها می اندازد که نمونه بارز آن امام خمینی(ره) است. باید راه و هدف امام راحل چراغ روشنی برای ما باشد که تا مبادا به بیراهه برویم.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عده ای پس از رحلت امام منتظر تغییر اوضاع کشور بودند، افزود: بهترین فرد برای رهبری انقلاب اسلامی پس از رحت امام خمینی(ره) حضرت آیت الله خامنه ای بودند که مجلس خبرگان رهبری در انتخاب ایشان بسیار خوب عمل کردند. در طول ۲۷ سال رهبری امام خامنه ای کشور با فراز و نشیب های بسیاری رو به رو بود اما با تدابیر هوشمندانه ایشان مشکلات یکی پس از دیگری حل شد اما هنوزهم مشکلات بسیار اقتصادی و بیکاری در جامعه وجود دارد.

امام جمعه گرگان در پایان گفت: همه ما برای انقلاب اسلامی ایران سرمایه گذاری کرده ایم و باید با چنگ و دندان از آن محافظت کنیم. امام خمینی در سخنرانی تاریخی خود در مدرسه فیضیه قم شاه را به سه مورد محکوم کردند در حالی که در آن زمان کسی جرعت محکوم کردن شاه را نداشت.