بوشهر – امام جمعه عسلویه گفت: راهکار های اساسی برای رفع آلودگی عسلویه ارائه شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌ نژاد در خطبه‌ های امروز نماز جمعه عسلویه با تسلیت به مناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام راحل شخصیت بی نظیر تاریخ انسانیت است و یک انسان آسمانی به تمام معنا است.

وی اضافه کرد: بعد از ارتحال حضرت امام خمینی(ره) نایب برحق و شایسته ایشان که با هوشیاری انتخاب شدند چه زیبا و ارزنده مدیریت کردند و امروز هیچ آدمی منصفی نسبت به مدیریت مقام معظم رهبری اشکال وارد نمی کند و باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

امام جمعه عسلویه با اشاره به اینکه خبرگان ملت انتخاب بسیار خوبی داشتند، افزود: تا این رهبر فرزانه و چنین سکان‌دار و علمدار بصیر، آگاه و شجاعی داریم هیچ مشکلی نداریم و هر جا یک گرهی باشد با تدبیر و انگشت اشارت رهبری حل می‌شود؛ کسانی که مومن به امام هستند باید مومن به مقام معظم رهبری باشند.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن روباه صفت با ظاهری فریبنده وارد می‌شود و کارش را انجام می‌دهد، اضافه کرد: رهبری از نفوذ زیاد سخن گفته‌اند؛ دشمن ما را فریب می‌دهد و نفوذ می‌کند و اگر هدف واقعی دشمن را درک کنیم فریب نخواهیم خورد.

ضمیر و باطن نماینده مجلس باید روشن باشد

هاشمی‌نژاد با اشاره به آغاز مجلس دهم با پیام مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: رهبری در آن پیام فرمودند که مجلس قانونی و انقلابی سنگری استوار در برابر دشمن و اتکاء درخشانی به مردم داشته باشد.

وی گفت: اینکه نماینده در سنگر باشد یعنی سنگر جایی است که باید از مرزها دفاع کند؛ مراقب باشید مجلس عصاره فضایل ملت است و باید بدرخشد؛ ضمیر نماینده و باطنش باید روشن باشد. کرسی مجلس به راحتی به‌دست نیامده و برای این کرسی‌ها شهدای زیادی تقدیم شده است.

امام جمعه عسلویه افزود: فرماندار شهرستان عسلویه و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه در نماز جمعه حضور دارند و ما از همه مسئولان می‌خواهیم که فکری اساسی برای رفع مشکلات زیست‌محیطی در شهرستان داشته باشند.

وی ادامه داد: سازمان محیط زیست زمانی‌که یک حیوانی در فلان نقطه کشور زخمی می‌شود به سراغش می‌روند و با شکارچی متخلف برخورد می‌کنند اما در این شهرستان آلودگی زیادی وجود دارد که باید بیشتر رسیدگی شود و باید در این راستا از محققان جوان برای ارائه راهکارهای رفع آلودگی استفاده شود.

برخی می خواهند فتنه را کلید بزنند

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه تا انتخابات ریاست جمهوری ۹۶خیلی وقت داریم، اضافه کرد: بعضی افراد الان شروع کردند و تشکیک می کنند و می گویند نتیجه انتخابات معلوم است، اگر دست‌هایی وارد نشوند؛ این مملکت قانون دارد، چه چیزی معلوم است، این چه حرفی است، دارید پروژه فتنه را کلید می‌زنید و دل مردم را خالی می کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های پیامبر گرامی اسلام(ص) بیان کرد: رافت و رحمت و مهربانی از ویژگی‌های حضرت محمد(ص) است و خداوند در قرآن در آیه ۱۲۸ سوره توبه این ویژگی پیامبر را به خوبی بیان کرده است.