سمنان – نماینده ولی فقیه در استان سمنان، با بیان اینکه نباید خط و راه حضرت امام خمینی (ره) را فراموش کنیم، گفت: حرکت درخط امام باعث می شود تا شعار زبانی ما همراه با عمل مان باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد شاه چراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلی این شهر، با بیان اینکه امام خمینی (ره) شخصیتی مهم و تاثیر گذار در حوزه های علمی، معنوی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی بودند، ابراز داشت: مجاهدات ایشان اسلام ناب محمدی را در ایران زنده کرد.

وی افزود: این مجاهدات باعث می شود تا در بیست و هفتیمن سالگرد ارتحال امام(ره) با الگوگیری از فعالیت ها و تلاش هایی که ایشان برای ایجاد حکومت اسلامی انجام دادند، وظیفه خود را در قبال گرامیداشت این شخصیت بزرگ و آرمان هایش انجام دهیم.

امام اسوه ایستادگی

نماینده ولی فقیه در استان سمنان ضمن بیان اینکه با وجود گذشت ۲۷ سال از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، یاد، نام، اندیشه و تفکرات و آثار امام (ره) فراموش شدنی نیست و در میان ما همیشه زنده است، گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی، اسوه ایستادگی، مردی از تبار نور، با تکیه بر ذات باری تعالی و ائمه اطهار(ع) حرکت انقلابی خود را از سال ۴۲ آغاز کرد و به عنوان رهبر انقلاب اسلامی و ناخدای کشتی انقلاب، مبارزه علیه صهیونیسم، کافران و مزدوران داخلی را بنا نهاد.

آیت الله شاهچراغی با اشاره به اقدام مجلس خبرگان رهبری، یک روز پس از ارتحال امام راحل، بیان داشت: انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبری کشور ایران از اقدامات مهمی بود که انجام شد و هر چه از آن اقدام انقلابی می گذرد، شایستگی مقام معظم رهبری بیشتر جلوه می کند.

وی با اشاره به آیات و روایاتی که خداوند در آنها نسبت به حقوق مردم بر مسئولان تاکید دارند، افزود: باید قدردان مسئولانمان باشیم همچنین نیمه خرداد زمان مناسبی است تا تجلیل از مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی(ره) را وظیفه همگانی بدانیم و در قدردانی از آنها کوتاهی نکنیم.

مجلس به دنبال تحقق اقتصاد مقامتی باشد

عضو خبرگان رهبری همچنین با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم شورای اسلامی، گفت: امیدواریم این مجلس همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، بدون ذائقه های شخصی و سیاسی، تنها به فکر گره گشایی از کار مردم باشد.

آیت الله شاهچراغی با اشاره به پیام مهم رهبر انقلاب به مجلس دهم شورای اسلامی و تاکید بر توجه مجلس به اقتصاد مقاومتی و تبیین شعار سال به خصوص نقش قوه مقننه در آن، ابراز داشت: کلید مشکلات ما اقتصاد مقاومتی است لذا همه وظیفه داریم در کنار دولت برای تحقق بیانات رهبری انقلاب تلاش کنیم.

وی افزود: مجلس می تواند در تعامل با دولت راهگشای تحقق شعار سال مورد تاکید مقام معظم رهبری باشد.