کرمان – امام جمعه موقت کرمان با اشاره به پویایی مکتب امام راحل در جامعه گفت: یکی از پایه های این مکتب ارتقاء معنویت در جامعه است و دشمن با شناخت این اصل، درصدد تضعیف ارزشها در جامعه است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی عرب پور در خطبه های نماز جمعه امروز کرمان اظهارداشت: امروز شاهد رهبری هوشمندانه و مدبرانه رهبر انقلاب هستیم که در تمام برهه های انقلاب و مشکلات با هوشیاری کشور و نظام را پیش می برد و مهمترین وظیفه مردم در این زمان ولایتمداری و پیروی از فرمایشات ایشان است.

وی تصریح کرد: ایشان خلف صالح امام راحل هستند و بعد از گذشت ۲۷ سال از امامت رهبر معظم انقلاب، ایشات با دقت و هوشیاری مکتب و اصول امام راحل و انقلاب را دنبال کرده اند.

وی به مکتب امام راحل اشاره کرد و افزود: این مکتب پویا و برپایه معنویت، عقلانیت و عدالت استوار است و توانسته در افکار و ملت های مظلوم جهان نفوذ کند و ملت های جهان را بیدار کند و موجب بیداری اسلامی شود.

امام جمعه موقت کرمان ادامه داد: امروز دشمن که به دنبال ضربه زدن به انقلاب و ارزش ها است نیز برای ضربه به نظام به دنبال تضعیف همین ارزشها است.

وی گفت: شناخت شخصیت امام راحل و تبیین آن برای جوانان یکی از نیازهای مهم جامعه است و این شخصیت بی نظیر باید بر مبنای بنیان های فکری امام راحل به جامعه شناسانده شود.

امام جمعه موقت کرمان تصریح کرد: مردمی بودن مکتب امام یکی از امتیازهای بالقوه این مکتب بود و برهمین اساس امام خمینی مکتب خود را به مردم شناساند و مردم نیز تا آخر پای این مکتب ایستاده اند.

وی با اشاره به قاطعیت امام گفت: ایشان در دوران مبارزه علیه طاغوت با هیچ کس تعارف نداشت و حرکت انقلابی خود را با همراهی مردم ادامه داد و بر اساس اصول همین مکتب امروز شاهد ایرانی سر بلند و مقتدر در جهان هستیم.

وی با اشاره به ماه رمضان گفت: این ماه زمان مناسبی برای خود سازی است و در این ماه پیوند بین مردم و خدا و بین همدیگر محکمتر می شود.

وی با اشاره به لزوم توجه جدی به فرصتهای این ماه افزود: اصل مهم در این ماه کمک به فقرا و ایتام و ارتقاء تعاملات اجتماعی و نوع دوستی است.