رئیس سازمان ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد: موضع پاریس درباره سیاسی‌بازی اردوغان در پرونده قتل خاشقجی پذیرفتنی نیست.

به گزارش شیعه پرس به نقل از آناتولی، فخرالدین آلتون رئیس سازمان ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ ای اعلام کرد: اظهارات ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه درباره اقدامات ترکیه درباره قتل خاشقجی و سیاسی‌بازی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری در این زمینه غیرقابل قبول است.

در بیانیه رئیس سازمان ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه در این خصوص آمده است: گفته‌های وزیر خارجه فرانسه منعکس‌کننده واقعیت نیست. بدون تردید اگر تلاش ترکیه نبود، این واقعه لاپوشانی شده بود.

فخرالدین آلتون در ادامه افزود: ارائه مستندات جنایت قتل خاشقجی به مقامات برخی کشورهای دوست نشانگر نیت ترکیه برای آشکارشدن حقیقت است.

وی اضافه کرد: در ۲۴ اکتبر یک نوار صوتی و متن آن به یکی از مقامات امنیتی فرانسه داده شده است. ترکیه مسئول حل اختلاف احتمالی میان مقامات پاریس نیست. به اقدامات خود برای آشکارشدن تمام ابعاد جنایت خاشقجی از جمله آمرین آن ادامه می‌دهیم.

این در حالیست که «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه ساعاتی پیش اعلام کرد که تا آنجا که مطلع است، فرانسه فایل صوتی که به قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی مربوط است؛ در اختیار ندارد.

لودریان در پاسخ به این سوال که آیا اردوغان دروغگو است؛ گفت: منظور این است که وی در این شرایط وارد سیاسی بازی شده است.

خاشقجی روز ۲ اکتبر بعد از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسید. اما تاکنون جسد وی پیدا نشده و ریاض نیز با امتناع از معرفی فردی که دستور قتل را صادر کرده، از همکاری در این پرونده امتناع می‌کند.

بیشتر بخوانید.....
فرودگاه هامبورگ آلمان برای یک ساعت و نیم تعطیل شد