یزد ـ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از انتخاب مقام معظم رهبری امام خامنه ای پس از ارتحال امام خمینی (ره) به عنوان صحیح‌ ترین انتخاب یاد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌ های این هفته نمازجمعه یزد با گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار داشت: رحلت امام ضایعه ای جدی برای امت اسلامی بود اما انتخاب بجا، درست و به موقع مقام معظم رهبری به عنوان رهبر جامعه اسلامی، انقلاب را از بسیاری از بحران‌ها نجات داد.

وی افزود: در این انتخاب دست خدا همراه مجلس خبرگان بود و خواسته امام راحل عملی شد و رهبری انقلاب اسلامی به فردی سپرده شد که ۲۷ سال است از اسلام و انقلاب مراقبت کرده و اجازه نداده دشمنان دسایس و توطئه های خود را در کشور اجرایی کنند.

ناصری با اشاره به زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری بیان کرد: ایشان از همان زمان نیز به توطئه های دشمنان، دسیسه‌های مختلف آنها و تهاجم فرهنگی غرب عنایت ویژه داشتند و دست با کفایت ایشان در طول این سال‌ها نیز کشور را از این مسائل مصون نگاه داشت.

تدبیر رهبری امنیت کامل را برای کشور به ارمغان آورده است

وی با اشاره به اینکه امروز کشور ما نه تنها با غرب بلکه با گروه‌های تکفیری در نزدیکی‌های مرزهای کشور مواجه است، گفت: رهبر معظم انقلاب با بصیرت و شجاعت و رهنمودهای بجا و به موقع، امنیت کشور را تامین کرده اند و کشور ما امروز در میان جنگ‌ها و درگیری‌های کشورهای شرقی و غربی در امنیت کامل به سر می برد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: منتخبان مردم هم در مجلس خبرگان و هم در مجلس شورای اسلامی تلاش کنند دست به دست یکدیگر دهند و با دوری و اجتناب از دو دستگی‌ها و اختلافات به فکر خدمت به مسلمانان و جامعه اسلامی باشند.

ناصری یادآور شد: آنچه پس از دوران خدمت که به سرعت سپری می‌شود، باقی می ماند خدمت به مردم به ویژه مستضعفان است و بعد از پایان یک دوره نمایندگی، فقط همین خدمتگزاری در ذهن مردم باقی خواهد ماند.

دشمن از مجلس خبرگان رهبری مأیوس شده است

وی با اشاره به برخی برنامه ریزی‌هایی که برای مجلس خبرگان رهبری شده بود، افزود: به لطف خدا و با انسجام مردم خبرگان رهبری تعیین شدند و با این انتخاب و اتفاقات دشمن نیز از مجلس خبرگان مأیوس شده است.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و ایام فراغت دانش آموزان اظهار داشت: خانواده ها برای فرزندان خود برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشند و اجازه ندهند با سرگردانی در شبکه های ماهواره ای، اینترنت و شبکه ‌های اجتماعی آینده خود را تباه کنند.

وی بیان کرد: این شبکه ها برای بسیاری از دختران و پسران جامعه اسلامی مشکلات جدی ایجاد کرده و زندگی آینده آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

ناصری از آموزش و پرورش نیز خواست تا برای اوقات فراغت دانش آموزان نیز برنامه داشته باشد و برنامه های خود را در مسیر تقویت فرهنگ دینی جوانان و نوجوانان تدوین کند.