رامیان – امام جمعه رامیان، گفت: انقلاب اسلامی تحقق آرمان های الهی و دینی است که با مجاهدت های امام (ره) به سرانجام رسید.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسین طاهری، در نماز جمعه شهر رامیان، اظهار کرد: امام (ره) علاوه براهتمام به حاکمیت آرمان‌ها و ارزش‌ های دینی و مذهبی، از هیچ کوششی برای تحقق جنبه های آزادی خواهانه و استقلال طلبانه نهضت فروگذاری نکردند.

وی افزود: امام خمینی در ۱۵ خرداد ۴۲ انقلابی دینی را پایه گذاری کردند که در سال ۵۷ به بار نشست و بدین ترتیب انقلاب به عنوان وسیله ای برای به بار نشستن جمهوری اسلامی زیر نظر ایشان قرار گرفت.

طاهری در ادامه با اشاره به حکمتهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه افزود: امام خمینی (ره) ۱۵ خرداد را برای همیشه عزای عمومی و تعطیل اعلام کرد و در ۱۴ خرداد ماه رحلت کردند و باز هم برای همیشه ملت را داغدار غم خود کرد.

وی خاطرنشا‌ن کرد: ایشان باهدف مقابله با سلطه ابرقدرت‌های شرق وغرب، ملل اسلامی را به ارزشهای اسلامی فرا خواندند.

امام جمعه رامیان بیان کرد: امام امت با قائل شدن رابطه ای مستقیم میان انقلاب و ایدئولوژی، انقلاب راشرطی لازم و ضروری برای تحقق آرمان‌های الهی و وسیله ای برای نیل به مقاصد مکتبی، ایصال جامعه بشری و تعالی انسانی تلقی کردند و به پیاده کردن نظریه خود اهتمام کردند.