اهواز ـ امام جمعه اهواز گفت: کارخانجات مادر استان مانند فولاد، نفت و نیشکر باید برای تامین مایحتاج خود از تولیدات داخلی استفاده کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد علی موسوی‌ جزایری در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام خمینی (ره) عزت و اقتدار ملی را دوباره به ایران برگرداند.

وی افزود: امام راحل برای حفظ اسلام و مسلمین و به ثمر نشستن انقلاب، متحمل رنج ها و زحمات زیادی از جمله تبعید و زندان شدند که این تلاش ها باید ارج نهاده شوند.

امام جمعه اهواز اضافه کرد: امام خمینی (ره) فریاد آزاد خواهی و بیداری مردم را به گوش جهانیان رساند و نسل جدید باید از شخصیت امام شناخت و معرفت عمیق و کاملی به دست بیاورند.

موسوی جزایری تصریح کرد: گرامیداشت سالگرد ارتحال امام تنها قدرشناسی کوچکی از خدمات عظیم بنیانگذار جمهوری اسلامی است که باید اندیشه های ناب امام راحل و ارزش های انقلاب اسلامی برای جوانان و نسل جدید تبیین شود.

وی با بیان این که سخن درباره فضائل امام امروز در اولویت است، گفت: شهامت، انقلابی بودن، بصیرت سیاسی، اخلاص و عرفان امام اقیانوسی بی انتها است.

لزوم تقویت اقتصاد مقاومتی

امام جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود به اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه مسئولان و مردم ایران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مکلف و موظف هستیم تا بتوانیم با تقویت اقتصاد از این امانت امام خمینی محافظت کنیم.

موسوی جزایری ادامه داد: زیربنای اجرای اقتصاد مقاومتی توجه به تولید داخلی است. ایران در زمینه های مختلف دارای استقلال است و از نظر اقتصادی با چالش هایی روبه رو است، رفع این معضل نیز با تحقق اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: در خوزستان بسیاری از کارخانجات مادر مانند فولاد، نفت و نیشکر حضور دارند که به دلیل داشتن نیروی کار به لباس کار زیادی احتیاج دارند. این شرکت‌ها باید لباس کار را از تولیدات داخلی استفاده کنند و قطعات مورد احتیاج و یا تعمیرات این قطعات باید تا حد امکان از داخل باشد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات موجود جامعه تحقق اقتصاد مقاومتی است، باید مردم و دولت برای تحقق شعار سال ۹۵ «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بیش از گذشته تلاش و همکاری کنند.

تقویت حیات معنوی و نشاط مادی

موسوی جزایری همچنین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان افزود: ماه مبارک رمضان، فرصتی مناسب برای تفکر و تدبر در افعال و صفات خداوند، روی آوردن به تهذیب نفس و تصفیه درون و پرداختن به مجالس و محافل انس با قرآن کریم است که باید از آن حداکثر استفاده را برد.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: به برکت ماه رمضان، براى مسلمان فرصتى پیش مى‌‏آید که باید از آن در راستای تقویت حیات معنوی و نشاط مادی خود استفاده کند.

وی در پایان بیان کرد: یکى از درس‌هاى بزرگ ماه رمضان که در خلال دعا و روزه و تلاوت قرآن در این ماه باید آن را فرا بگیریم و استفاده کنیم، این است که با چشیدن گرسنگى و تشنگى، به فکر گرسنگان و محرومان و فقرا بیفتیم.