مشهد- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه خطر بزرگ تحریف انقلاب ما، تحریف امام انقلاب است، گفت: اگر عده‌ ای بخواهند امام را تحریف کنند بدانیم که تحریف امام موجب تحریف انقلاب می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر جمعه در خطبه‌ های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی با بیان اینکه اسلام ناب، اسلامی است که همه حرکت‌های آن از آیات و روایت اتخاذ شده و به عنوان تکلیف در عرصه سیاسی و اجتماعی ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: زاویه دید ما نسبت به واقعیات و حقایق باید تغییر کند چراکه ما در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم.

وی افزود: این ماه، ماهی است که پیامبر(ص) از آن به نیکی یاد می‌کند یعنی نفس‌های شما سبحان خدا را گفتن است و به عنوان بندگی خدا ثبت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه معمولاً توجه ما بیشتر به محسوسات است و بسیاری از واقعیت‌ها را با دیدنی‌ها و شنیدنی‌ها مقایسه می‌کنیم، گفت: این امر باعث شده که منشا انحرافات اعتقادی در دین ما شکل گیرد.

وی اذعان کرد: بهشت عرصه زندگانی متکامل انسان در حوزه اجرای تمام خواسته‌ها و نفسانیات و پیشرفت ها و تکامل معنوی و روحی و اوج گیری انسان تا مرز خداگونگی است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه دوزخ و جهنم در واقع نقطه حضیض و سقوط و فرود آمدن یک موجود در انتهای ذلت و بدبختی است و اینها دو زندگی و دو حیات است، تصریح کرد: امام یک شخصیت تاریخی نبود، عده‌ای از کوته فکرانی که این گونه فکر می‌کنند بیایند اندازه یک آمریکایی کافر به امام معتقد شوند اما عده‌ای که از امام دم می‌زنند می‌خواهند امام را شخصیتی تاریخی جلوه دهند که موقعیتش گذشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عده‌ای تلاش دارند امام را در یک هاله تاریخی و اساطیری حفظ کنند، افزود: عده ایی می‌گویند امام مخصوص یک زمان خاص بود و امروز تحولات زمانه، زندگی اجتماعی و سیاسی ما را در جهت دیگری قرار داده است. عده‌ای سعی می‌کنند تحت عنوان حتی عشق به امام این تصویر را نشان دهند و این بزرگترین خیانت به امام است.

وی گفت: خطر بزرگ تحریف انقلاب ما، تحریف امام انقلاب است، اگر عده‌ای بخواهند امام را تحریف کنند بدانیم که تحریف امام موجب تحریف انقلاب می‌شود.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: باید تلاش شود، هر سال باید یک بازخوانی نسبت به امام داشته باشیم. امام یک کتاب و رهنمود و یک مانیفست برای ملت انقلابی است و این منحصر به ایران نیست و برای تمام مسلمانان جهان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جزء جزء این کتاب باید خوانده شود و راهبرد ما باشد، افزود: بزرگترین راه مقابله با تحریف امام توجه به اصول امام است.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: امام معتقد بود باید کار را به مردم سپرد، در عملیات فتح المبین این مسئله را شاهد بودیم و دفاع مقدس با پیروزی و عزت تمام شد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه امام با استکبار کنار نمی‌آمد، تصریح کرد: تحریف امام از اینجا آغاز می‌شود، انگلیسی‌ها فکر کردند مردم مقلد بی بی سی هستند و در نزدیکی رحلت امام آمدند یک مشت اراجیف را سرهم کردند و گفتند امام با کارتر و کندی رابطه داشته است؛ به امام تهمت زدند.

وی با اشاره به اینکه بعد از ۲۷ سال، داغ امام را مثل روز اول درک نمی‌کنیم، افزود: چرا آن سوز و گداز را نداریم؟ زیرا می‌بینیم با رهبر فرزانه ما، امام ۲۷ سال است کنار ما است زیرا چنین رهبری داریم. امام در نامه‌ای فرمودند که آیت الله خامنه ای متعهد به اسلام و بنای قلبی‌اش خدمت به ملت است.