اهواز ـ دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: امام راحل حکومت جهانی مبارزه با کفر و استکبار را پایه ریزی کرد و تمام آزادی خواهان دنیا زیر چتر این انقلاب جرات و رشد پیدا کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد حسن اختری در سخنرانی پیش از خطبه‌ های نماز جمعه امروز اهواز اظهار کرد: اهمیت ۱۴ و ۱۵ خرداد آنقدر زیاد است که مراسم هایی در نقاط مختلف دنیا چه کشورهای اسلامی و چه کشورهای غیراسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: جهان اسلام در ۱۴ خرداد سال ۶۸ شخصیت عظیمی را از دست داد. شخصی که توانست با ایمان، اخلاص، شجاعت و اتصال به ذات مقدس الهی یک حرکت معجزه آسا و یک تحول بسیار عظیم جهانی را ایجاد کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه ۲۷ سال پس از رحلت امام هنوز هم جهان تشنه شناخت و درک اندیشه امام است گفت: باید با همه توان خود اندیشه امام را معرفی کنیم و با درس گرفتن از اندیشه‌های امام، راه ایشان را دنبال کنیم.

اختری تصریح کرد: امام راحل حکومت جهانی مبارزه با کفر و استکبار را پایه ریزی کرد و تمام آزادی خواهان دنیا زیر چتر این انقلاب جرات و رشد پیدا کردند. ایشان مبارزه با ظالم را سرلوحه کار خود قرار دادند و در زمینه مساله فلسطین حساسیت خاصی داشتند چرا که اگر ما از آنها حمایت نمی کردیم هیچ کشوری از آنها حمایت نمی کرد.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های امام خمینی(ره) نفی رابطه با شیطان بزرگ آمریکا بود که امروز این راه توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه دارد. امام پیش بینی کردند که دولت آمریکا منفورترین دولت پیش مردم است و پیش بینی کردند که خود مردم دولت آمریکا هم نسبت به دولت بر می‌گردند و به همین دلیل شاهد هستید که رئیس جمهور آمریکا منفور ترین چهره کشور است و پرچم این کشور استکباری توسط خود مردم آمریکا به آتش کشیده شد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: امروز شاهد جوانانی هستند که آغاز انقلاب و پیروزی انقلاب را ناظر نبودند و بسیاری این جوانان که سنشان در حدود ۳۰ سال است رحلت امام را هم درک نکردند برای همین برگزاری یابودها و برپا کردن مراسم احیای این روزها با ارزش و بسیار مهم و تأثیر گذار است.