بجنورد – امام‌ جمعه بجنورد گفت: مدیریت امام خمینی (ره) در مقابل مسائل به وجود آمده قبل و پس از روی کار آمدن نظام انقلاب اسلامی، همانند مدیریت یک بحران بود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی (ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به نحوه مدیریت امام خمینی (ره)، اظهار داشت: امام خمینی (ره) نخستین کسی بود که ولایت‌فقیه را از پایه بنیان‌گذاری کرد و این موضوع را از تمام جنبه‌های آن و به خصوص به لحاظ فقهی استدلال کرد.

یعقوبی افزود: امام خمینی (ره) باایمان به خدا، ایمان به هدف، داشتن روش برای ایجاد انقلابی اسلامی و ایمان به مردم، دارای اندیشه‌ای خاص شده بود که در آن زمان فردی با این خصوصیات یافت نمی‌شد و ایشان باتحمل تمام سختی‌ها و با روشنفکری، آگاه‌سازی و سخنرانی‌های خود مردم را در آشنایی با حکومت اسلامی و انقلاب اسلامی رهنمون ساخت.

وی با اشاره به اجرای طرح تئوری و عملی حکومت اسلامی توسط امام خمینی(ره)، تصریح کرد: امام خمینی(ره) تنها به تئوری بودن طرح حکومت اسلامی قانع نشد و این موضوع را عملی و اجرایی کرد و این اجرایی شدن در ایجاد قانون اساسی و دیگر اقدامات به‌خوبی دیده شد.

قائم‌مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: مخالفت حوزه علمیه، حضور بنی‌صدر به‌عنوان رئیس‌جمهوری بی‌کفایت، حضور آمریکا و قصد تخریب نظام از درون کشور، حضور شخصیت بازرگان و غیره از مسائلی بودند که امام خمینی(ره) به‌خوبی توانست این موارد بحرانی را مدیریت کند.

امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود بابیان چگونگی تقویت ویژگی حسن ظن در انسان اظهار داشت: انسان باید به خدا و خلق خدا خوش‌گمان باشد چراکه خداوند گرفتاری انسان را نمی‌خواهد و بدی را برای هیچ‌کس رقم نخواهد زد.

یعقوبی گفت: انسان نباید به پول و ثروت تکیه زند چراکه این تکیه‌گاه مطمئناً تکیه‌گاهی سست خواهد بود و هیچ‌کس از دنیا نخواهد رفت مگر اینکه نسبت به خدا خوش‌گمان باشد.

وی با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: با توجه به حلول ماه مبارک رمضان از سه‌شنبه هفته آینده باید خود را آماده استقبال از این ماه پر رحمت کنیم و بخصوص در ارتباط با برخورد با روزه‌خواری که باید موردتوجه مسئولان نظامی و اجرایی قرارگرفته تا روزه‌خواری درملأعام صورت نگیرد و حرمت این ماه پربرکت رعایت شود.

قائم‌مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی همچنین در خصوص پرداخت زکات توسط کشاورزان، اظهار داشت: شکر نعمت، پرداخت زکات است و کشاورزان با توجه به بارش خوب نزولات آسمانی به پرداخت زکات توجه ویژه‌ای داشته باشند.

یعقوبی با تأکید همدلی و هم‌زبانی دولت و مجلس، گفت: اکنون‌که مجلس شورای اسلامی معجونی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان شده است دولت نیز نباید به دنبال بهانه‌جوئی باشد بلکه با کمک مجلس به دنبال حمایت از اقتصاد، کار و کارآفرینی و رونق تولید باشند.