الکسی بوشکوف رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس دومای روسیه از دست داشتن آمریکا در حمایت از دیکتاتور جنایتکار چاد پرده برداشت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه روسیا الیوم، الکسی بوشکوف رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس دومای روسیه یکی از اسراری که دستگاه اطلاعاتی آمریکا موسوم به CIA از افشای آن هراسان بود را علنی کرد.

بر اساس این گزارش بوشکوف در صفحه توئیتری خود نوشت: از سال ۱۹۸۲ میلادی تا سال ۱۹۹۰ میلادی وزارت خارجه آمریکا به «حسین حبری» دیکتاتور کشور آفریقایی «چاد» بسیار کمک می کرد.

رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس دومای روسیه در ادامه تصریح کرده است: حسین حبری در حال حاضر به دلیل کشتار ۴۰ هزار نفر از شهروندانش دوران محکومیت خود را سپری می کند.

شایان ذکر است حسین حبری از سال ۱۹۸۲ تا سال ۱۹۹۰ میلادی رئیس جمهور چاد بود. وی در این دوران به یکی از خونخوارترین افراد در طول تاریخ مبدل شد. حسین حبری علاوه بر کشتار ۴۰ هزار نفر از شهروندان کشورش، ۷۰ میلیون فرانک فرانسه را از بیت المال هدر داد. دادگاهی در بلژیک در سال ۲۰۰۵ دستور بازداشت وی را صادر کرد و در ماه مِی سال جاری مقامات سنگالی موفق شدند وی را بازداشت کنند تا ادامه حیات خود را در زندان سپری کند.