مشهد- خطیب جمعه موقت مشهد گفت: تکیه بر نیروی مردمی ویژگی اصلی اخلاقی امام بود که این ویژگی نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد باقر فرزانه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امام قادر بود انرژی های اصلی انسان را آزاد و هدایت کند، اظهارکرد: متاسفانه ویژگی های این امام بزرگ آن طور که باید در جامعه برای افراد شناسانده نشده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر افراد از ویژگی های شخصیتی امام اطلاع کافی ندارند، افزود: تکیه بر نیروی مردمی ویژگی اصلی اخلاقی امام بود که این خط مشاء ایشان توانست نقش بسزایی در پیروزی انقلاب داشته باشد.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان رضوی تأکید کرد: امام در همه حال مقابله با اشراف گری و تجمل گرایی را در دستور کار خود قرار داد و طرفدار جدی حمایت از محرومان بود و در تمام سخنرانی های خود بر دفاع از مظلومان در برابر ستمگران تأکید می کرد.

فرزانه افزود: پایه حکومتی امام دفاع از محرومین و مستضعفین بود و در همه حال از آن پیروی می کرد که همین اصل باعث ایجاد علاقه محرومان از انقلاب امام بود.

خطیب جمعه موقت مشهد، عدالت خواهی و استکبار ستیزی را جزء مهمترین اصول انقلاب امام عنوان کرد و افزود: امام وظیفه خود می دانست که با استکبار مبارزه کند.

وی تصریح کرد: امام شخصیتی بزرگ بود که با پیروی از سیره پیامبر و ائمه، انقلاب اسلامی و مردمی را پدید آورد.

فرزانه با اشاره به مواضع امام در رابطه با فلسطین یادآور شد: امام بارها در سخنرانی های خود مسئله فلسطین را بیان کرده و دفاع از آن را دفاع از اسلام عنوان می کردند، لزوم دفاع از فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی از مواضع بین المللی امام بود.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان رضوی اذعان کرد: امام به طور قاطع و بدون هیچ ترسی در تمام سخنرانی های خود اسرائیل را دولت غاصبی می خواند که با هدف نابودی اسلام پایه گذاری شده و مقابله با آن را جزو وظایف تمام مسلمانان می دانست.

وی تأکید کرد: امام با تمام ویژگی های خود یک انسان بی بدیل و یک رهبر جهانی بود، این ویژگی ها در کمتر کسی دیده می شود.