مردم کویته با برگزاری تظاهرات در خیابان های این شهر ضمن محکوم کردن بی توجهی دولت به نسل کشی شیعیان همبستگی خود را با «علامه راجه ناصر عباس جعفری که دست به اعتصاب غذا زده اعلام کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ صدها نفر از مردم شهر کویته پاکستان امروز پس از برگزاری نماز جمعه تظاهرات اعتراضی در محکومیت کشتار شیعیان در این کشور برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات حمایت و همبستگی خود را با رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان اعلام کردند.

«علامه راجه ناصر عباس جعفری» رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان و دهها تن از شیعیان دیگر در اعتراض به کشتار شیعیان و بی‌توجهی دولت به این جنایات با تحصن در اسلام آباد دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

معترضان با سر دادن شعارهایی علیه تکفیری‌ها، نسل‌کشی شیعیان را محکوم و خواستار واکنش قاطع و عملی سران دولت به اینگونه جنایات شدند.

اعتصاب شیعیان پاکستان که وارد بیست و دومین روز خود شده، بخاطر کشتار اخیر شیعیان در منطقه دیره اسماعیل خان و پاراچنار و کراچی برگزار می‌شود.

جلوگیری از کشتار شیعیان پاکستان و برخورد با قاتلان شیعیان، برداشتن محدودیت های مجالس عزاداری شیعیان در ایالت پنجاب، ممنوعیت فعالیت گروهای تکفیری و فرقه پرست، تشکیل کمیته تحقیقاتی برای کشتار اخیر شیعیان پاراچنار به دست نیروی انتظامی و توقف تصاحب اراضی شیعیان گلگت و بلتستان توسط دولت و آزادی تمامی املاک تصاحب شده از خواسته‌های متحصن کنندگان عنوان شده است.