یزد ـ ائمه جمعه شهرستان‌های مختلف استان یزد در خطبه‌های امروز نماز جمعه به تشریح قیام ۱۵ خرداد همچنین رهبری بی‌نظیر امام خمینی (ره) در دوران ستمشاهی همچنین دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداختند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه بافق در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به دنبال ایجاد حکومت اسلامی و برپا کردن حکومت الله در جامعه بود، اظهار داشت: امام در این مسیر به قدری ایستادگی و مقاومت کرد تا در نهایت نظام سلطه را به زانو درآورد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی ادامه داد: اندیشه های امام خمینی (ره) اندیشه‌هایی ناب و بی نظیر بود و روح عزت را به جامعه اسلامی دمید.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) نه تنها در تاریخ معاصر بلکه در کل تاریخ ایران یکی از مهمترین و اصلی ترین شخصیت هایی بود که توانست نظام سلطه را به زانو درآورد و حکومت الهی را در جامعه اسلامی احیا کند.

انتخاب رهبری برای هدایت جامعه اسلامی انتخابی ‌آگاهانه بود

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: انتخاب مقام معظم رهبری برای هدایت جامعه اسلامی توسط مجلس خبرگان یک انتخاب آگاهانه و قانونی بود.

امام جمعه بافق با بیان برخی از ویژگی‌های مقام معظم رهبری افزود: قانون‌شناسی، اقتدار، آگاهی به مسائل سیاسی و اجرایی و روز جامعه و اشراف معظم له به مسائل سیاسی و اجتماعی از مهم‌ترین شاخصه‌های مقام معظم رهبری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مومنین تلاش کنند از فرصت به دست آمده در این ماه بهترین استفاده را کنند.

امام جمعه مهریز نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به اینکه واقعه ۱۵ خرداد، جرقه شکل گیری انقلاب اسلامی بود که در نهایت نیز به هیمنه دشمنان اسلام افتاد، عنوان کرد: امام راحل با تحمل تبعید و زندان در هر شرایطی نیروهای انقلابی را راهبری کرد و در نهایت نیز دلسوزی‌ها، ایثارگری‌ها، تدبیر و خوی استکبارستیزی امام راحل همچنین همراهی و پیروی مردم، پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد.

۱۵ خرداد از مهمترین وقایع تاریخی یک قرن گذشته است

حجت الاسلام علی برهان بیان کرد: واقعه ۱۵ خرداد یکی از مهمترین وقایع تاریخی یک قرن گذشته است و این واقعه تاریخی باید برای نسل جوان تبیین شود.

وی ادامه داد: قیام ۱۵ خرداد به نحوی مغفول مانده و لازم است ابعاد مختلف این قیام مهم و خونین و رشادتهای مردم ایران در اقصی نقاط کشور اسلامی برای نسل سوم انقلاب بازگو شود.

برهان با اشاره به اینکه برای پیروزی این انقلاب خون‌های بسیاری به زمین ریخته شده است، افزود: امروز وظیفه تک تک ما است که آرمان‌های امام و شهدا و انقلاب اسلامی را ارج بگذاریم و در مسیر انقلاب حرکت کنیم.

حرکت در مسیری غیر از مسیر امام و شهدا خیانت به انقلاب است

امام جمعه مهریز تاکید کرد: امروز آحاد جامعه اسلامی وظیفه دارند راه و یاد و آرمان امام خمینی(ره) را ادامه دهند و در هر شرایطی مدافع مسیر ترسیم شده توسط امام راحل و مقام معظم رهبری باشند و حرکت در مسیری غیر از این مسیر، خیانت به شهدا، امام و انقلاب است.

امام جمعه هرات نیز با گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و تشریح وقایع ۱۵ خرداد تا زمان ارتحال امام اظهار داشت: اگر بعد از رحلت امام، مقام معظم رهبری برای رهبری جامعه انتخاب نمی شدند، کشتی انقلاب در مسیری منحرف قرار می گرفت.

حجت الاسلام محمدعلی جعفری بیان کرد: انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای بهترین و به موقع ترین انتخاب برای رهبری جامعه اسلامی بود و تا امروز نیز جامعه اسلامی و ملت مسلمان ایران از تدبیر و برکت حضور ایشان بهره مند هستند.

اصلی ترین هدف امام خمینی (ره) پیاده کردن حکومت اسلامی در ایران بود

وی رهبر انقلاب هوشمندانه و با درایتی که داشتند توانستند بسیاری از توطئه های دشمن را از بین ببرند و دست دشمنان را از میهن کوتاه کنند.

جعفری با اشاره به شاخص های بارز انقلاب خاطرنشان کرد: پایبندی به ارزش های اسلامی، استقامت و مقاومت در مقابل دشمن و همچنین انقلابی بودن از شاخص های بارز بنیانگذار جمهوری اسلامی است.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) به هدفش ایمان داشت و می دانست که هدفش مبارزه با ظلم و پیاده کردن حکومت اسلامی است و برای رسیدن به این هدف در مقابل هر گونه ناملایمات ایستادگی می کرد.