نیروهای سوری در ادامه پیشروی های خود موفق شدند کنترل چندین روستا را در اطراف شهر حلب در اختیار بگیرند و شماری از تروریست های داعش را به هلاکت برسانند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، یکی از فرماندهان نظامی نیروهای سوریه به نام «ابولیلی» در درگیری ها با تروریست های داعش در شهر منبج در حومه شهر حلب زخمی شد.

بر اساس این گزارش نیروهای دموکراتیک سوریه بر تله السراج در اطراف سد تشرین در شمال شرق حلب مسلط شدند و ۱۳ نفر از اعضای داعش را به هلاکت رساندند.

همچنین پس از تسلط نیروهای سوری بر روستاهایی در حومه منبج در اطراف شمال حلب دستکم ۱۲ تروریست داعش کشته شدند.

در همین راستا نیروهای دموکراتیک سوریه پس از درگیری های سنگین با عناصر تکفیری داعش بر کوه الحی و روستای مقبله حسن آغا در حومه شمال شرقی حلب مسلط شدند.

در پی حملات تروریست های داعش به روستای خربه الروس در حومه شمال شرقی شهر حلب ۵ نفر از اهالی این منطقه زخمی شدند.

به دنبال حملات خمپاره ای به محله الحمدانیه در شهر حلب ۲ کودک جان خود را از دست دادند و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

تعدادی افراد ناشناس تروریست های عضو گروه احرار الشام را در حومه کفریا هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن ۷ نفر از آنها شد.

گروه های مسلح در ادامه حملات خود، شهر محرده در شمال غرب حماه را هدف حملات خمپاره ای قرار دادند.

شهر محاصره شده الفوعه در حومه شمالی ادلب نیز توسط گروه های مسلح مستقر در منطقه نبش هدف حملات خمپاره ای قرار گرفت.

به دنبال حمله تکفیری های داعش به مواضع گروه موسوم به ارتش آزاد در مارع واقع در حومه شمالی حلب، ۱۷ نفر از نیروهای ارتش آزاد کشته شدند. از سوی دیگر در این حمله ۳۰ تروریست داعش نیز به هلاکت رسیدند.

روسیه در آزاد کردن ۲۰ نفر از جمله ۱۶ زن و ۴ کودک از افراد روستای الزاره که پیش از این توسط جبهه النصره و احرار الشام ربوده شده اند، میانجیگری خواهد کرد.

مهند المصری مسئول گروه تروریستی احرار الشام با صدور فرمانی منیر السیال ملقب به ابوخالد را به عنوان مسئول سیاسی این گروه انتخاب و وی را به تهیه نقشه راه این گروه برای ۶ ماه آتی مامور کرد.