نماینده حضرت آیت الله سیستانی خواستار حفظ جان افراد بی گناه در مناطق جنگی شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده حضرت آیت الله سیستانی، در خطبه های نماز جمعه این هفته که درحرم مطهر امام حسین (ع) برگزار شد، از تلاش‎های مجاهدان و رزمدگان عراقی برای آزادسازی مناطق مختلف این کشور از چنگال داعش تمجید کرد و افزود: این روزها هزاران تن از جوانان و مردم این کشور در قالب گردان‎های مختلف نیروهای امنیتی، بسیج مردم و عشائر به مبارزه با تروریسم و آزادسازی مناطق تحت اشغال این جریان تکفیری مانند استان الانبار می پردازند.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی تاکید کرد: مجاهدان عراقی با خون خود در مقابل تروریسم ایستاده و از مردم و اراضی این کشور دفاع می کنند.

امام جمعه کربلا از نیروهای حاضر در نبرد آزادسازی مناطق عراق از دست داعش خواست از هرگرنه تعرض به غیره نظامیان پرهیز و نسبت به حفاظت از جان بی گناهان در عملیات آزادسازی شهرها اقدام کنند.

وی افزود: تعدی به جان شخصی بدون اجازه شرعی هیچ گونه توجیه اسلامی و دینی ندارد و باید به شدت از آن دوری کرد. اگر شخصی به ظلم، شخص دیگری را قتل برساند باید قصاص شود و اولین چیزی که خداوند متعال در روز قیامت مورد محاسبه و حسابرسی قرار می دهد، خون انسان بی گناه است.

حجت الاسلام کربلایی خاطرنشان کرد: کشتن انسان‎های بی‎گناه و غیر نظامی حتی اگر فامیل و خانواده و یا از نزدیکان اعضای جریان تروریستی داعش باشد، حرام است. ما نباید افراد بی گناه را حتی به زبان و یا عمل مورد آزار و اذیت قرار دهیم.