پیشوا – مفسر قرآن کریم گفت : علت آنکه مردم ورامین و پیشوا کفن پوش شدند و شهدایی را در این راه نثار کردند، آن بود که دنبال رو امام بودند و همین امر سبب درخشش این قیام تاریخی شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محسن قرائتی عصر جمعه در جمع مردم شهرستان پیشوا در امامزاده جعفر(ع) این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد اظهار داشت: امام راحل فرمودند که ۱۵ خرداد را برای همیشه تعطیل رسمی اعلام می کنم.

مفسر قرآن کریم با اشاره به ضرورت بررسی ابعاد قیام تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲ افزود: کسی تصور نمی کرد که حرکت مردم این منطقه در سال ۴۲، آنچنان بدرخشد.

وی با طرح یک سوال به عظمت قیام ۱۵ خرداد اشاره کرد و ادامه داد: من به عنوان معلم قرآن می گویم که باید این سوال مطرح شود که چه عاملی سبب گردید تا حرکت مردم در ۱۵ خرداد سال ۴۲ بدرخشد.

قرائتی اضافه کرد: یکی از دلایل درخشش قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ آن بود که امام راحل منادی این قیام تاریخی لقب گرفت و ولی فقیه در رأس این قیام قرار داشت و امام، شخصیتی بود که ولایت فقیه را زنده کرد.

این استاد برجسته دینی عنوان کرد: علت آنکه مردم ورامین و پیشوا کفن پوش شدند و شهدایی را در این راه نثار کردند، آن بود که دنبال رو امام بودند و همین امر سبب درخشش این قیام تاریخی شد.

وی بیان داشت:در زمان حرکت مردم ورامین و پیشوا، کسی تصور نمی کرد که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد اما دیدیم که حق مقابل باطل پیروز شد.