امام جمعه صیدا لبنان، با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به طور بی سابقه‌ ای مورد هجمه سیاسی، فرهنگی و تبلیغاتی قرار گرفته است، ایران را نمونه عالی مقاومت و پیشرفت دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله شیخ عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان بخش اصلی خطبه‌ های امروز خود را به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اختصاص داد و گفت: از زمان وفات امام خمینی (ره) در سال ۱۹۸۹ جبهه استکبار هیچ زمانی از ایجاد شک و تردید در قدرت جمهوری اسلامی ایران در ایستادگی دست بر نداشته است.

وی در سخنان خود که در مجتمع حضرت زهرا(س) بیان می‌شد؛ تصریح کرد: در طول دو دهه گذشته و از زمان رحلت امام خمینی، استکبار تمام سعی خود را برای بازگرداندن سیطره خود در ایران به کار برده، اما رهبری هوشمندانه و شجاعانه امام خامنه‌ای و بیداری ملت ایران توطئه دشمنان را ناکام گذاشته است.

آیت الله نابلسی افزود: هر کشور دیگری اگر به جای ایران بود در مقابل این حجم حملات و توطئه‌ها، شکست می‌خورد اما از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، سخنان امام خمینی به مفاهیم الهی و اسلامی و توکل بر خداوند در همه امور مبتنی بود و اینکه کشور را به دور از تسلط مستکبران باید با قدرت ساخت.