تسلط ارتش سوریه بر یک روستای استراتژیک در نود کیلومتری الرقه و گزارش وضعیت آتش بس در ۲۴ ساعت گذشته از مهمترین رویدادهای امنیتی سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن به شهر الرقه نزدیک تر شدند.

به گفته این منابع ارتش سوریه موفق به تسلط بر روستای ابو العلاج که روستایی استراتژیک است و در ۳۰ کیلومتری از شهر الطبقه قرار دارد، شدند.

این در حالی است که ارتش سوریه روز گذشته با پشتیبانی هوایی روسیه‌ عملیات گسترده ای را به‌ سوی رقه‌ آغاز کرده و اعلام کرده بود که‌ کنترل رقه‌ و قطع ارتباط مابین عراق و سوریه‌ از اولویت های مهم آنهاست و با پاکسازی رقه‌ ضربه‌ سنگینی را به‌ گروه‌ تروریستی داعش وارد خواهند کرد.

پیشروی های موثر در حدفاصل حماه-الرقه

ارتش سوریه بر منطقه زکیه واقع در حدفاصل حماه و الرقه نیز مسلط شد.ارتش سوریه بر مناطقی در اثریا در حومه شرقی حماه و ابوالزین۸ مسلط شد.

منابع سوری بیان کردند: نبرد سنگینی میان ارتش سوریه و همپیمانان آن با داعش در اثریا در حومه حلب در جریان است.ارتش سوریه در حال پیشروی به عمق ۱۵ کیلومتری اثریا است و مواضع و استحکامات تروریست ها در این منطقه درهم شکسته است.

گزارش وضعیت آتش بس در ۲۴ ساعت گذشته

از سوی دیگر مرکز نظارت بر آتش بس در حمیمیم سوریه گزارش داد: تروریست های جبهه النصره طی ۲۴ ساعت گذشته مناطق شیخ مقصود، الزهراء،فرودگاه النیرب در شهر حلب و اردوگاه حندرات در حومه این شهر را با موشک و خمپاره هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش در طی ساعات گذشته، چهار مورد نقض آتش بس در استان دمشق رخ داد و افراد وابسته به جیش الاسلام با خمپاره مراکز ارتش سوریه را در عربین و حرستا و کوی جوبر در اطراف دمشق را هدف قرار دادند.

هلاکت یک سرکرده فیلق الشام در درگیری با ارتش سوریه

گروه موسوم به فیلق الشام کشته شدن یکی از سرکرده های خود را در عملیات ارتش سوریه در حومه حلب تایید کرد.این سرکرده ابویامن نام دارد.

بشار الجعفری اعلام کرد: کمک برای نیازمندان نه تروریست ها

بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل اعلام کرد: سوریه مایل به ارسال کمک های انسان دوستانه به نیازمندان است نه تروریستها.تعامل با اوضاع انسانی در سوریه باید از طریق دولت سوریه انجام شود.